KESTEL, ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYOR

KESTEL, BEŞ AY SONRA HASTANEYE KAVUŞACAK MI?


CHP Kestel İlçe Örgütü ve Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, önceki gün Kestel Devlet Hastanesi inşaatı önünde bir basın açıklaması yaptı. Nisan 2016’da temeli atılan hastane inşaatının, on ayda hala temel seviyesinde bulunmasını eleştiren Dr. İrgil, “Ağustos 2017’de biteceği söylenmişti, biz verilmiş sözün tutulmasını bekliyoruz” dedi.

CHP’li İrgil şunları söyledi: “Bursa’da henüz hastanesi olmayan iki ilçemiz var; Gürsu ve Kestel. Gürsu’daki eli kulağında, bitmek üzere. Aynı zamanda başlamalarına rağmen Kestel üvey evlat muamelesi görüyor. 60 bin nüfuslu 500 fabrikanın olduğu ve onlarca köyün bulunduğu Kestel ilçesinden Bursa’daki bütün hastanelere en yakın mesafe bir saat. Bizim burada beklentimiz ve uyarımız şudur: Geçen yıl temeli atılırken bu hastanenin bitiş tarihi için Ağustos 2017 denmişti. Şimdi bakıyoruz sadece temel var, ağustosa da beş ay var. Beş ay sonra Kestelliler hastanesine kavuşacak mı? Ayrıca bu hastane inşaatı neden bekletilmektedir? İnşaatı devralan şirketin çalışanlarına haklarını veriyor mu, alacakları verildi mi? Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Biz verilmiş sözün tutulmasını bekliyoruz.”

CHP Kestel İlçe Başkanı Yıldıray Atlı da “İnşaat durma noktasına gelmiş halde. Kestel halkının nitelikli sağlık hizmeti alması için bu hastanenin olması gerekiyor, biz de bunun için Belediye Meclisi’nde onay verdik. Ancak inşaat işleri hızlı gitmemekte hatta durmuş vaziyettedir” diye konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin