________”Kırat milletin umududur”___

Demokrat Parti Karacabey İlçe Başkanı Zeki Gülan, “Bizim gayemiz korkusuzca yaşama hürriyetini bu millete iade etmektir. Kırat milletin umududur”

“Bu iktidar bizleri bu hürriyetleri hatırlamaya mecbur bırakmıştır. Türkiye yıllardır hakkını arama hürriyetini hak ararken korkmama hürriyetini hatırlamıyordu. Şimdi bu hürriyetleri kıyama kalkarcasına zikretmek farz olmuştur. Günümüz iktidar sahipleri bizlere hürriyetlerimizi yeniden hatırlattılar. Türkiye’yi vadettiklerinin aksine demokraside, hukukta, ekonomide, özgürlüklerde küme düşen bir ülke haline getirdiler. 

Bizim gayemiz elzem bir kavram olan yeniden korkusuzca yaşama hürriyetini bu millete iade etmek ve ay yıldız alında yaşayan milletimizi hür ve refah içinde yaşayacak bir Türkiye ile buluşturmaktır. Kır at milletin umududur”

“MEMLEKETİN HER YERİNDE HUZURSUZLUK VAR”

Anadolu’nun bir bütün ve büyük bir varlık olduğunu ifade edip ülkede bir huzursuzluk ve rahatsızlık havası olduğunu belirten Zeki Gülan; “Memleketin her yerinde bir huzursuzluk görüyoruz. Bugün seçim dönemi içerisindeyiz. Projeler, çözümler anlatılması gerekirken milletin mecali kalmamış. Bir dokun bin ah işit meselesini son birkaç sene içerisinde tecrübe ettik. Ülkede güya patlıcan, soğan, domates üzerinden operasyon çeken dış güçler aramaya gerek yok. Milletin aklıyla alay eden beceriksizliklerini başka ülkelere mal eden iç güçler var ya.”

“Biz darağacının altında kefen giydik”

Demokrat Partinin 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi demokrasi ve hürriyet aleyhinde yapılan ihtilâllerde ve kritik dönemlerde başını eğmediğini ve bu uğurda bir başbakan feda ettiğini ifade eden Zeki Gülan; “Biz demokrasi ve hürriyet uğrunda bazıları gibi miting meydanlarında değil darağaçlarının altında kefen giydik” dedi.

“Milleti için canından geçenlerin mirasçısıyız”

Demokrat Parti Karacabey İlçe Başkanı Zeki Gülan açıklamasına şu ifadeler ile devam etti: “Bu ses kıratın sesi. Bu ses ‘yeter artık’ diyen milletin sesi, demokrasi ve adaletin sesi. Sağır olacaklar dayanmayacaklar. Ya demokrasiyi yeniden tesis edecek adaleti yeniden teraziye getirecekler ya da bu iktidarı milletimiz sandıkta götürecektir. Biz millet için ilmeği boynuna geçiren bir mirasın sahipleriyiz. Biz millet için canından geçenlerin mirasçısıyız. Ehl-i beyt gibi, sahabeler gibi, erenler, evliyalar, Allah dostları gibi inandıklarımız ve iman ettiklerimiz uğrunda Allah’ın buyruğuna uyup haksızlık, adalet, zulme karşı hakikati söylemeye son nefesimize kadar devam edeceğiz.”

Herkes için hizmet demek zorundayız

“Yerel seçimlerde bizlere büyük vazife düşmektedir. İktidarın yapmadıklarını yapmak zorundayız millete hizmeti yetiştirmek zorundayız. Kılavuzumuz adalet, demokrasi ve hürriyettir. Mahkum değilsin Türkiye, Herkes için hizmet demek zorundayız.” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin