KİTAP GETİRENE TİYATRO BİLETİ BEDAVA

-TOPLANACAK KİTAPLAR ERZİNCAN’IN TERCAN İLÇESİNDEKİ MEHMET KUTSAL BEĞDEŞ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE GÖNDERİLECEK.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞE DAHA DONANIMLI YÜRÜMESİNE YARDIMCI OLMAK İÇİN.”

-BAŞKAN EDEBALİ: “BU PROJEYLE HEM VATANDAŞLARIMIZ ÇOK GÜZEL BİR OYUN İZLEYECEK HEM DE GETİRDİKLERİ KİTAPLARLA YAVRULARIMIZ YENİ UFUKLARA YELKEN AÇACAK.”

 Yıldırım Belediyesi hayata geçirdiği sosyal sorumluluk hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Cuma gecesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelenecek Marko Paşa müzikalinin biletleri, kitap karşılığında verilecek.

 Kültürel ve sosyal hizmetleri ile öne çıkan Yıldırım Belediyesi yine duyarlı bir projeye imza atıyor. Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur’un uzun yıllar başarıyla sahnelediği ‘Marko Paşa’ müzikali, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından cuma gecesi saat 20.00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde Yıldırımlılar ile buluşacak. Bu kültür etkinliğinin biletleri ise para ile değil, izleyicilerin yanlarında götürecekleri kitaplar karşılığında verilecek. Bir kitaba bir tiyatro biletinin verileceği gecede toplanacak kitaplar ise Erzincan’ın Tercan ilçesindeki Mehmet Kutsal Beğdeş İlkokulu öğrencilerine gönderilecek.

‘SOSYAL BİR PROJE OLACAK’

PrintÇocukların geleceğe daha donanımlı ilerlemeleri için sosyal ve kültürel faaliyetler yürüttüklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu projeyle hem vatandaşlarımız çok güzel bir oyun izleyecek hem de getirdikleri kitaplarla başka çocukları kitap sahibi yapacaklar. Bizim önceliğimiz geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımız. Amacımız hepsinin okuyan bireyler olarak yetişmeleri ve bizden devralacakları bayrağı bir adım daha öteye taşıyabilmeleri. Gerçekleştirdiğimiz her projede arkamızda olan Yıldırımlıların Barış Manço Kültür Merkezi’ni de dolduracağına eminim. Sanat şehri olma yolunda dolu dolu programlar ile ilerliyoruz” diye konuştu. Müzikali Yıldırımlılar ile buluşturmanın yanı sıra Erzincan’da yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilere kitap ulaştırmayı hedeflediklerinin de altını çizen Başkan Edebali, “Bunu da tiyatro biletleri karşılığında vatandaşlarımızdan istedik. Yıldırım’dan Erzincan’a ulaşan kardeşlik köprüsünün temellerini cuma gecesi atacağız” ifadelerini kullandı.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin