KTSO ÜYELERİNE KREDİ DESTEĞİ

  • KARACABEY TSO  ÜYELERİNE KREDİ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan “Nefes Kredisi Kampanyası” devam ediyor. 

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü yaptığı açıklamada; “KOBİ’lerin finansman sorununa çözüm bulmak için reel sektör ile finans sektörünün el ele verdiği ve ortak bir çalışma olan Nefes Kredisi Kampanyasının devam ettiğini” ifade etti.

Başkan Güncü; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Kredi Garanti Fonu’nun da desteği ile Karacabey TSO Üyelerinin toplamda 8,2 Milyon TL’lik kaynağı kredi olarak kullanabileceklerini söyledi.

* BAŞKAN NACİ GÜNCÜ: “Ekonomik Şartları Göz Önünde Bulundurursak “NEFES KREDİSİ” Çok Büyük Bir Fırsat”

Kredi kullandırımının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından protokol imzalanan Ziraat Bankası ve Denizbank tarafından gerçekleştirileceğini söyleyen Naci Güncü, “İlgili Bankaların Şube Müdürleri ile yaptığımız görüşmeler sonucu KOBİ’lerin şu an için yıllık % 15-18 faiz bandında kredi kullandıklarını görüyoruz. Nefes Kredisi Kampanyası kapsamında bu faiz oranı aylık %0,82.5’a ve yıllık % 9,9’a düşüyor. Ayrıca KOBİ’ler söz konusu nefes kredisi kullanımında teminat ihtiyacının % 85’ini de Hazine desteği ile Kredi Garanti Fonu’ndan sağlayabilecekler.” şeklinde konuştu.

* Odadan “Nefes Kredisi İçin Faaliyet Belgesi” Alıp, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın Karacabey Şubelerine Başvurulacak

Nefes Kredisinden faydalanmak isteyen Karacabey TSO Üyeleri, Odadan alacakları “Nefes Kredisi İçin Faaliyet Belgesi” ile başvurularını;

*Ziraat Bankası: 3. Kat Girişimci Krediler Bölümü Tolga Şavşet

*Deniz Bank: Krediler Bölümü İlknur Türe’ye yapabilirler.

Nefes Kredisine ilişkin açıklamasında Karacabey TSO Üyelerinin 1(Bir) yıl vade ile 12 taksit geri ödemeli azami 100 Bin TL kredi kullanabileceklerini belirten Başkan Naci Güncü; bu kampanyanın ilçe ekonomisine canlılık kazandıracağını ümit ediyoruz dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin