KTSO’DAN İSTİHDAMA DESTEK…

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde, ilçede faaliyette bulunan 3 fabrika ile Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında, eğitim-sanayi işbirliği çerçevesinde Bursa’da bir ilki gerçekleştirerek, mesleki eğitimde istihdama yönelik protokol anlaşması gerçekleştirdi.


Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim-sanayi işbirliğinde Bursa’da bir ilki gerçekleştirerek, 3 fabrika ile mesleki eğitimde istihdama yönelik protokol anlaşması imzalandı.

Protokol; Karacabey İlçe Milli Müdürlüğü, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kaplam Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Orhan Holding arasında imzalandı.
Bu kapsamda açılan Karacabey MTAL Plastik Teknolojisi Alanı’nda eğitim görecek olan öğrenciler, 10. Sınıf’tan başlayıp mezun oluncaya kadar mesleki eğitim derslerini birebir işletme ortamında, işin uzmanları tarafından alarak yetişecek. Böylece işletmelerin son yıllarda en çok sıkıntı çektiği konuların başında gelen yetişmiş personel ihtiyacı, yine işletmelerin kendi eğittiği öğrencilerle karşılanacak.
Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hikmet Tetik, “2018 yılı okulumuz için hamle yılı oldu. Okulumuzda bulunan meslek alanlarının teknolojik ve fiziki olarak yenilenmesi, Karacabey Belediyesi’nin büyük katkıları ile ERMAKSAN, FESTO, MITSUBISHI gibi şirketlerin yanı sıra, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde mesleki eğitime farkındalık kazandıran bu protokolle okulumuza katma değer sağlanmıştır. İmzalanan bu önemli protokolde bütün yetkililere teşekkür ederim.” dedi.
Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü de, Mesleki Eğitim’de ara eleman eksikliğinin büyük bir sorun olduğunu, Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuya gereken desteğin verileceğini söyledi. Güncü, “Gerekli çalışmalar sonrasında ortaya çıkan bu protokolde, ilçemizde teknoloji ve sanayi alanında önemli bir yere sahip olan üç firmamıza katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında ilçemiz sanayisinin ihtiyaç duyduğu yeni meslek alanlarını Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açarak, aranan ara elemanları yetiştirmek istiyoruz. Bu protokolün imzalanmasında emeği geçen başta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Naci Güncü`ye ve İşletme yetkililerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin