KTSO’DAN ÜYELERİNE BÜYÜK KOLAYLIK…

Yarım asıra yaklaşan köklü geçmişiyle Karacabey ekonomisini yönlendiren Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik hizmetlerini sürdürürken işlemlerini de kolaylaştırmaya devam ediyor


Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü yaptığı açıklamada, “Oda üyelerimiz artık ticaret sicili harçları için bankalarda sıra beklemek zorunda kalmayacak ve işlemlerini Odamızda tek bir noktada tamamlayabilecekler” dedi.

Üyelerden gelen talepleri karşılamak ve sıkıntılara çözüm bulabilmek için yoğun çalışma içinde olduklarını belirten Güncü, “Ticaret sicil harçlarının bankalara ve vergi dairesine ödenmesi üyelerimiz için bir yük oluşturuyordu, Üyelerimiz hem ödeme için kuyrukta beklemek hem de Odaya git gel yapmak durumunda kalıyorlardı, Ankara’ya ilettiğimiz bu konu TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da destekleri ile çözümlendi. 6728 sayılı Kanunla 492 sayılı Harçlar Kanununun 132. maddesine eklenen üçüncü fıkra ile ticaret sicili harçlarının Odalarca tahsiline ilişkin düzenleme yapılarak, 77 Seri No.lu Harçlar Kanunu Genel Tebliğin 4. maddesinin son fıkrasına istinaden, Ticaret Sicili Müdürlüğünü bünyesinde bulunduran Karacabey Ticaret ve Sanayi Odamıza  01.01.2017 tarihinden itibaren ticaret sicili harçlarının tahsili konusunda yetki verildi” diye konuştu.

Güncü: KTSO ŞİRKET KURULUŞLARINDA TEK DURAK OLUYOR

Açıklamasında şirket kurmanın hem daha kolay hem de daha az maliyetli olduğunu söyleyen Güncü, “Teknolojik dönüşümle birlikte işlemler kolaylaşıyor ve maliyetler azalıyor, şirket kurmak isteyen girişimcilerimiz Mersis üzerinden yapacakları başvuru sonrası Odamıza gelerek tüm işlemlerini tek noktada bitirecekler. Şirket sözleşme tasdikleri ve tescil talepnameleri Odamızda yapılacak. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlanacak” şeklinde konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin