LEYLEK KÖYÜNE 30 BİN EURO PROJE DESTEĞİ

Avrupa Leylek Köyleri Birliği’nin Türkiye’deki tek temsilcisi olan Karacabey Belediyesi’nin, leylek köyü olarak da bilinen Eskikarağaç Mahallesi’nde gerçekleştireceği, leyleklerin yaşam ortamlarının iyileştirilmesine yönelik projesi, Avrupa’dan 30 Bin Euro tutarında proje desteğine layık görüldü.

Avrupa Leylek Köyleri Birliği’ne önceki yıl üye olarak bu konuda Türkiye’nin tek temsilcisi olan Karacabey Belediyesi’nin, leylek köyü olarak da bilinen Eskikarağaç Mahallesi’nde gerçekleştireceği leyleklerin yaşam ortamlarının iyileştirilmesine yönelik projesi, Avrupa’dan 30 Bin Euro tutarında proje desteğine layık görüldü.

 Leyleklerin Yaşam Alanlarının İyileştirilmesi Amaçlanıyor

 Almanya merkezli Euro Natur ve Lihtenştayn merkezli Ciconia isimli Doğal Hayatı Koruma Vakıfları tarafından, parasal desteğe hak kazanan proje kapsamında, Karacabey Eskikaraağaç Mahallesi’nde leyleklerin yaşam alanlarının iyileştirilmesine yönelik 1 yıllık uygulama çalışmalarının yürütüleceği bilgisi verildi.

 Projelerimiz Sürecek

 Karacabey Belediyesi başkanlık makamında, proje danışmanları Prof. Dr. İsmet Arıcı ve eşi doğa gönüllüsü Franziska Arıcı ile birlikte yürütülecek çalışmaları değerlendiren Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe olarak sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik atılımlar kadar, turizm ve doğal değerlerin de korunmasına büyük önem verdiklerine vurgu yaparken, ülke adının duyurulması adına bu tarz projeleri geliştirmeye de kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti.eurunaturciconia

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin