M.K.PAŞA HASTANESİNE 2.DİJİTAL RÖNTGEN CİHAZI

KARACABEYLİLER, DEVLET HASTANESİNDE YILLAR ÖNCE KOMŞU İLÇEYE  YAPILAN HASTA SEVKİYATLARININ YENİDEN BAŞLAMASINDAN ENDİŞE EDİYOR!


KARACABEYLİLER YİNE M.K.PAŞA DEVLET HASTANESİNE Mİ TAŞINACAK?


NE DE OLSA ADI MUSTAFAKEMALPAŞA


Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesine İkinci dijital röntgen cihazı

Bursa’da sağlık yatırımları devam ediyor. Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinde ikinci dijital röntgen cihazı hizmet vermeye başladı.

Hastane Başhekim Vekili Dr.Murat Kılıç yaptığı açıklamada,” Hastanemize radyoloji ünitesine ikinci dijital röntgen cihazı Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından gönderildi. Radyoloji ünitemiz MR, tomografi, kemik ölçüm, mamografi, iki ultrason ve panoramik diş röntgen cihazıyla ilçe halkının yanısıra civar ilçelere de hizmet veriyor. Dijital röntgen cihazı sayesinde polikliniklerde hekimler bilgisayar ekranlarından dijital röntgen grafiklerini inceleyebilecekler. Amacımız hastanemize kazandırılan bu teknolojiyle hastalarımıza kaliteli bir hizmet vermek. Dijital röntgen sistemleri günümüzde ulaşılmış olan en son teknoloji sistemidir” dedi.

KARACABEY HALKI,  DEVLET HASTANESİ YETKİLİLERİNDEN AÇIKLAMA BEKLİYOR

Karacabeyliler, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nin en son teknoloji sisteme sahip dijital röntgen cihazına kavuşmasını memnuniyetle karşılayarak,Karacabey Hastanesi’nde böyle bir cıhazın mevcut olup olmadığının yetkililerce kamuya açıklanmasını istediler.

Karacabeyli hastalar,eskiden olduğu gibi pek çok röntgen  ve MR çekimi için Mustafakemalpaşa’ya sevk edildiklerini anımsatarak “İnşallah bu cihaz bizim hastanemizde de mevcuttur!” diyerek ilgilerden açıklama beklediklerini söylediler.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin