MEVSİMSİZ DİKİLEN AĞAÇLAR KURUDU

KARACABEY BELEDİYESİ’NİN SOKAĞA ATACAK NE ÇOK PARASI VARMIŞ !


BU NE İŞ BİLMEZLİK ? YAZIKTIR  YAHU !!!


BURSA CADDESİ’NİN ORTA REFÜJÜNE DİKİLEN  ve MEVSİMİNDE EKİLMESİ HALİNDE SÜREKLİ YEŞİL KALABİLEN ŞEKİLLİ AĞAÇLARIN ÇOĞU KURUDU !

Karacabey  Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün, Bursa Caddesi’nin orta refüjüne Haziran ayı ortasında ektiği ve halk arasında “Mezarlık Servisi” denilen ağaççıkların çoğu kurudu.

Bursa Caddesi’nin  orta  refüjündeki toprak      bölümüne bilimsel adı “Topiaria” olan ve     yaz – kış sürekli yeşil  kalabilen şekilli bitki  ve ağaççıkların  zamansız ekildikten sonra tek tek ve göz göre göre kurumaya başlaması vatandaşların büyük tepkisini çekti.

20160720_124258

Ekilen ağaçları başlangıçta da beğenmeyen vatandaşlar,”Karacabey Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü görevinde bulunan muhterem zat,  zorla  sokaktan çevrilerek mi belediyenin park ve bahçeler müdürlüğü görevine getirildi? Daha bir ayı doldurmadan 20 dolayında ağaç kurudu. Çok yakında hepsi kuruyacak. Bu mevsimde ağaç ekimi yapılamayacağını,  bahçesine gül fidanı dikmek için Kasım ayını bekleyen Ayşe Teyze dahi biliyor. Zamansız ekilen fidanların tutmayacağını çocuklar bile bilirken, demek ki bir tek Karacabey Belediyesi’nin sorumluları bilmiyor.Ya da biliyorlar da, ” Adam sen de.Tutmazsa tekrar ekeriz.Parası cebimizden çıkmıyor ya!!!” diye düşünüyor olmalılar.

                                                                                                                                                                                Ayrıca Karacabey Devlet Hastanesi’ne gidilen 2 No.lu mezarlık yakınındaki yolun orta refüjüne de geçen yıl dikilen ve zaman zaman kurumakta olduklarını haber yaptığımız Çınar Ağaçlarının da kuruduğu için yerlerinde yeller estiğini görmek vatandaşları daha çok üzüyor20160720_112855.

Nedeni ne olur ise olsun. Kurutulan tüm ağaçlar için ziyan edilen para hepimizindir. Ve bu zarara yol açan Karacabey Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevindeki (İŞ BİLMEZ) muhterem ivedilikle  görevden alınarak yerine bu işi bilen bir uzman atanmalıdır.Böyle bir zat, özel sektörde çalışıyor olsa o anda kulağından tutulup kapı dışarı edilir.

BU DA YORUMUMUZ :


Bize göre, ağaç seçimi daha  başlangıcında yanlıştır.Bu caddede elektrik hatları yer altına alınmış ve gökyüzü alabildiğine boş kalmıştır.Buralara aşırı kök salmayan,hızlı büyüyen ama etrafına gölge veren, geniş yapraklı ve hoş görünümlü, zaman zaman da çiçekler açan ağaçlardan ekilmesi daha uygun olacaktır. Nasılsa şu anda kurumuş ağaçlar mecburen sökülecek. Aynı ağaçları tazelemek yerine sözünü ettiğimiz tür denenmelidir.Elbette vatandaşın ödediği vergi ve faturalarla toplanan paralar sokağa atılmak istenmiyorsa.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin