‘Mobil Başkan’ İlçe Esnafı ve Vatandaşlarla…

‘Mobil Başkan’ unvanıyla, vatandaş buluşmalarını aralıksız sürdüren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, sabahları gerçekleştirdiği ziyaretler çerçevesinde, ilçe esnafını dükkanında ziyaret ediyor. Başkan Özkan, günün ilk müşterileri için zaman zaman tezgaha kendisi geçerken, müşteriler de karşılarında belediye başkanını görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.


Göreve geldiği günden bu yana, halkla olan diyaloğunu sıcak tutmak için istişarelerini sürdüren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, sabahları çoğunlukla mesai öncesi gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, ilçe esnafıyla bir araya geliyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, her sabah gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri çerçevesinde, halkın yoğun ilgisiyle de karşılaşırken, günün ilk müşterileri de dükkanda belediye başkanını görünce, şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

‘’Yarın Sabah Çaya Bize Bekleriz’’

Ziyaretlerde, vatandaşın ve esnafın öneri ve şikâyetlerini de titizlikle not alan Özkan, böylelikle halkın nabzını da bizzat tutmuş oluyor.

Zaman zaman sosyal medya üzerinden ‘Yarın sabah çaya bize bekleriz’ şeklinde çağrılar aldığını ifade eden Ali Özkan; “Vatandaş bu durumdan son derece memnun. Çoğunlukla yürüyerek işe gidiyorum. Ve bazen meclis üyelerimiz, bazen de daire müdürlerimiz eşliğinde esnafımızı dolaşıyoruz. Vatandaşlarımız da sorun ve önerilerini birinci ağızdan anlatmış olmaktan son derece memnun oluyor. Bazen dükkana gelen müşteriler, beni kurukahveci dükkanında veya ayakkabıcıda görünce şaşırıyorlar. Ama hem müşteriler, hem de esnaf bu durumdan son derece memnun. Aynı işyerine ilerleyen günlerde ikinci kez gittiğimizde ise bu kez öneri ve sorunların çözümüne yönelik, gözlem yapma şansı da buluyoruz” dedi.

Halk sorun ve önerileri bizzat iletmekten memnun

Vatandaşlar da bu durumdan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, özellikle başkana ulaşmanın zor olmadığını, bazen telefonla bazen  bir mesaj ile kendisine gelen davetleri kırmadığını belirterek, ‘Sorun ve önerilerimizi birinci ağızdan ilgilisine anlatıyor olmaktan son derece memnunuz’ yorumunda bulundu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin