MOBİL BAŞKAN ÖZKAN, SALÇA KAYNATTI !

MOBİL BAŞKAN ALİ ÖZKAN: “DÜNYANIN EN LEZZETLİ DOMATESLERİ KARACABEY’DE YETİŞİYOR.”


Karacabey Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta düzenlenen  ‘Rengârenk Karacabey’ etkinlikleri kapsamında açılan Ekolojik Ürünler Pazarı, katılımcıların yoğun ilgisine sahne olurken, köylü kadınlarla birlikte salça kazanının başına geçen Belediye Başkanı Ali Özkan, Türkiye’de üretilen salçalık domatesin %40’ının ilçede üretildiğini ve dünyanın en lezzetli domateslerinin Karacabey’de yetiştiğini söyledi.


Karacabey Belediyesi’nin, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ‘Rengârenk Karacabey’ adı verilen etkinlikler arasında yer alan Ekolojik Ürünler Pazarı, ziyaretçi akınına uğradı.

Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen ve içeriğinde yer alan çeşitli organizasyonlar sayesinde de büyük ses getiren ‘Rengârenk Karacabey’ etkinliklerinde açılan Ekolojik Ürünler Pazarı, katılımcıların yoğun ilgisine sahne olurken, köylü kadınlarla birlikte salça kazanının başına geçen Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, dünyanın en lezzetli domateslerinin Karacabey’de yetiştiğini söyledi.

 Ziyaretçilerden Ekopazar Ürünlerine Yoğun İlgi14568252_1269439193076621_6973570212512013802_n

Karacabey’in el değmemiş doğal coğrafyasında yetiştirilen ürünlerin yer aldığı Ekopazar’da, yöre sakinleri tarafından hazırlanan ve ziyaretçilere satışı yapılan ev yapımı organik tarhana, fırın ekmeği, salça, turşu, bal, erişte, yoğurt, zeytin, zeytinyağı, reçel, meyve ve benzeri ürünlerinin yanı sıra; gözleme, börek ve çiğ börek gibi ürünlere, Bursa ve Türkiye’nin değişik yörelerinden gelen katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Ziyaretçiler dünyanın en geniş Ihlamur Ormanları’ndan, taptaze toplanan ıhlamurlardan, yeni dalından toplanmış sezonun ilk zeytin ve zeytinyağlarından almayı da ihmal etmedi.

Mobil Başkan Ali Özkan: “Türkiye’de Üretilen Salçalık Domatesin %40’ı Karacabey’de Üretiliyor”eko1

 Panayır yerinde kurulan salça kazanın başına geçerek, köylü kadınlarla birlikte salça karıştıran Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, dünyanın en lezzetli domateslerinin iklimsel özelliklerden ötürü Karacabey’de yetiştiğini belirterek, yaklaşık 45 yıldır en önemli salça fabrikalarının da Karacabey’de üretimini sürdürdüğünü anımsattı.
Mobil Başkan Ali Özkan; “Tüm Türkiye’de üretilen salçalık domatesin %40’ı ilçemizde üretilmektedir. Domateste yaşanan arz, talep ve fiyat dengesizliğine çözüm olacak ve bu ürünlerin hak ettiği düzeyde parasal dönüşünün çiftçilere yansıtılmasına yönelik çalışmalara ağırlık veriyoruz. eko2Karacabey Belediyesi olarak, bölgede yaşayan kadınlarımızın da üretime ve aile ekonomisine katılmasına büyük önem veriyoruz. Doğal olarak kadınlarımız tarafından üretilen bu ürünler, Karacabey’e turizm geliri sağlıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren 26 Mayıs ve 26 Eylül tarihlerinde kurulacak olan İlkbahar ve Sonbahar panayırlarını çok daha geniş formatta ve ses getirecek düzeyde gerçekleştireceğiz. Eminim ki bu tarz marka organizasyonlar ile Karacabey’imiz ilerleyen süreçte daha da ileri seviyelere ulaşacak” şeklinde konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin