Mobil Başkan Özkan’dan Öğrencilere ‘Sağlıklı Beslenme’ Çağrısı

Karacabey Belediyesi tarafından, ‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’ etkinlikleri kapsamında Karacabey Hacı Ahmediye Onur İlkokulu’nda Salçalı Ekmek Günü düzenlenirken, belediye tarafından kurulan stanttaki salçalı ekmek ve ayranlara, öğrencilerin ilgisi de yoğun oldu.

Etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen Mobil  Belediye Başkanı Ali Özkan, günümüzde hazır gıdaların sağlığımızı tehdit edici boyutta, vücuda zararlı çeşitli maddeler içerebildiğine dikkat çekerek, ilçenin marka değeri yüksek olan salçalık domatesini gündemde tutmak ve çocuklarımıza örnek bir beslenme alışkanlığı kazandırmak amacıyla, bu tip özel günlerin önemli olduğunu söyledi.bld_5122-1

‘İnsan odaklı’ faaliyetler neticesinde, bugüne dek hayatın her alanına yönelik önemli adımlar atan Karacabey Belediyesi, toplumsal konulardaki duyarlılık içeren çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.bld_5147

Karacabey Belediyesi bu doğrultuda son olarak,‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’ etkinlikleri kapsamında Karacabey Hacı Ahmediye Onur İlkokulu’nda Salçalı Ekmek Günü düzenlerken, belediye tarafından kurulan stanttaki salçalı ekmek ve ayranlara öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

“Sağlıklı Gıdalar Tüketmeye Özen Göstermeliyiz”

Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’ın da standa geçerek dağıttığı salçalı ekmekleri afiyetle yiyen çocuklar,Mobil Başkan Özkan’a zararlı gıdalardan uzak durma sözünü verdi.
bld_5106-1Daha sonra öğrencilere seslenen Mobil Başkan Özkan yaptığı konuşmada; ‘Ne yazık ki günümüzde hazır gıdalar çeşitli vücuda zararlı maddeler içeriyor. Ve sağlığımızı da ciddi şekilde tehdit ediyor. Bizler bu noktada salçalı ekmeği özellikle vurguluyoruz. Hem ilçemizin marka değeri olan salçalık domatesi gündemde tutmak, hemde çocuklarımıza örnek bir beslenme alışkanlığı kazandırmak amacındayız. Bu vesile ile sizlerinde sağlıklı gıdalar tüketmeye özen göstermenizi istiyorum’ dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin