Mülakatta torpil yok dediler, peki bu ne?

Mülakatta torpil iddiasına çok konuşulacak ses kaydı

CHP Bursa Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Ceyhun İrgil, Facebook sayfasında “Mülakatta torpil yok dediler, peki bu ne” diyerek bir ses kaydı paylaştı.

Söz konusu kayıtta sözleşmeli öğretmen atamaları için yapılan ve torpil tartışmalarıyla çok konuşulan mülakata ilişkin, bir öğretmen adayı ile AK Partili bir örgüt yöneticisinin arasında geçtiği iddia edilen konuşma duyuluyor.

Öğretmen adayı “Şimdi benim babam da ben de iki seçimdir sürekli AK Parti’ye oy veren insanlarız. Çünkü başka alternatifimiz de yok. Benim dedem bile AK Parti’ye oy verir. Yani bundan sonra ne yapacağım bilmiyorum. Memnun değilim yani. Atansam bile memnun değilim. Çünkü bazı öğretmenlerin kötü duruma düştüğünü, hakkının yenildiğini düşünüyorum çünkü” diyor.

AKP örgüt yöneticisi olduğu tahmin edilen kişinin de “Siz hiç duymadınız mı bu mülakatlar yapılırken parti kanalıyla bir referans olunmayı, şöyle böyle duymadınız mı? Duymuşsunuzdur. Yüzlerce öğretmen geldi, mülakatımız var yardımcı ol diye. Biz de araştırırız, uygunsanız, FETÖ, şu bu bağlantınız yok ise referans oluruz dedik. Ve olduk da” dediği duyuluyor.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin