Mustafa Denizli resmen Galatasaray’da

Galatasaray Kulübü, futbol takımı teknik direktörlüğüne getirilen Denizli ile sözleşme imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası’nda düzenlenen ve kulüp başkanı Dursun Özbek’in de katıldığı imza töreninde Denizli, kendisini 2016-2017 sezonu sonuna kadar sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende ilk söz alan Dursun Özbek, Galatasaray’da yeni bir sayfa açtıklarını dile getirerek, “Bugün 26 Kasım 2015, Galatasaray için yeni bir sayfa, yepyeni bir gün” dedi.

Özbek, Atletico Madrid’e dün yenilerek UEFA Şampiyonlar Ligi’nden elenmelerinden dolayı herkesin üzgün, kırgın ve kızgın olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

“Şunun bilinmesini istiyorum; dünkü karşılaşmamız sadece o güne ait bir olay değil, bir birikimin sonucu, geçmişten gelen problemlerin doğurduğu bir olaydır. Şunu herkes çok iyi bilmeli; Galatasaray Başkanı olarak eğer yapılan bir yanlış varsa, hatalar varsa bunun hesabını vermeye her zaman hazırım. Biz Galatasaray’da göreve çağrıldığımızda hiç düşünmedik kabul ettik. Galatasaray’ın gününü kurtarmak değil, geleceğiyle ilgili sorunları çözmek için göreve talibiz. Hiçbir zaman da medyada olmak, reyting almak için bu göreve talip olmadık.”

“Çok inandığım bir grupla birlikte olacağım”

Mustafa Denizli, teknik direktörlük kariyerinin önemli bir bölümünü geçirdiği Galatasaray’a dönmenin mutluluğu ve heyecanını yaşadığını söyledi.

Denizli, Atletico Madrid maçı için dün Başkan Dursun Özbek ile yaptıkları seyahat nedeniyle yorgun göründüklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Günümüzün yaklaşık 10 saati havada geçti. Biraz yorgun gibi gözükebiliriz ama bu yorgunluk bizi asla yıldırmaz, yıldırmayacaktır. Ben bugüne kadar bu camiaya, bu takıma hizmet eden büyük başarılar kazandıran tüm değerli büyük meslektaşlarımı, bu kulübün tarihine geçmiş çok değerli insanları burada bir kez daha kalben anmak, onlara selamlarımı ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Yol haritalarımızda onların yaptıklarının üzerine bir nebze ilave edebilirsek, bu bizim için büyük mutluluk kaynağı olacaktır. Geçmişte yapılanlar ve önümüzde yapılacak olanlar ayrı ayrı konulardır. Bugünden itibaren geçmişle ilgili hiçbir şeyi sorgulamayacağız. Yarın takımla birlikte ‘Bismillah’ deyip, yeni yol haritamızın bizi nasıl başarıya götüreceğinin plan ve düşüncelerini paylaşacağız.”

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin