Mustafakemalpaşa Belediyesi’nden yaşama dokunan hizmet

Mustafakemalpaşa Belediyesi, dezavantajlı gruplara yönelik sosyal destek hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.


Yaşlılık, yalnızlık, engellilik ve hastalıktan dolayı temizlik işlerini göremeyen vatandaşlara dost elini uzatan Mustafakemalpaşa Belediyesi, ‘Bir Dokunuşla Değişen Hayatlar Projesi’ kapsamında 131 mahallede yaşayan ihtiyaç sahiplerine evde temizlik hizmeti sunuyor.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde projeden faydalanan vatandaşlarla bir araya geldiği toplantıda, yaşamın her alanında sosyal dayanışmayı destekleyen çalışmaları vicdani bir sorumlulukla yerine getirdiklerini söyledi.

İnsana dokunan projeler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Sadi Kurtulan, evde temizlik hizmetlerinin Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla daha kapsayıcı bir şekilde hızla süreceğini dile getirdi.

‘Evler, köşe bucak temizleniyor”

Evde temizlik hizmetinin 4 kişilik bir ekiple periyodik aralıklarla yapıldığını kaydeden Başkan Kurtulan: “ İşlerini severek özveri ile yapan bir ekibimiz var. Gerekli incelemelerin ardından vatandaşlarımızın evleri köşe bucak temizleniyor. Geçtiğimiz yıl 35 aile bu hizmetten düzenli olarak faydalandı. Her insanın sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayata devam etme hakkı var. Engelli ve yaşlı vatandaşlarla sürekli koordinasyon halindeyiz.  Onların mutlu olduğunu görmek, ihtiyaçlarını gidermek bizleri de mutlu ediyor ” dedi.

Hastasına, yaşlısına bu kadar önem veren başka bir devletin olmadığını kaydeden Başkan Sadi Kurtulan; “ Hükümetimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı kurdu. Cumhurbaşkanımız bize bu konuda gerekli talimatları veriyor. Bu hizmetleri beraber götüreceğiz. 

Muhtacın, ihtiyaç sahibinin yanında olmayı vicdani bir görev biliyoruz. İşte Engelsiz Yaşam Merkezi’ni kurduk. Bu merkezden hem engelli hem de yaşlı vatandaşlarımız en güzel şekilde yararlanacak. Siz, bize her zaman gelemezsiniz ama biz size geliriz. Belediye olarak her yere hizmet etme mecburiyetimiz var. Sizin her isteğinizi karşılamak bizim görevimiz ” dedi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin