Nestle 150. Yıl Kutlamaları

NESTLE 150’inci yılında, Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliği ile beslenme, sağlıklı ve iyi yaşam konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Bu kapsamda 3 milyon TL yatırım ile ‘İyi beslen, iyi yaşa’ kampanyası gerçekleştiriyor. 10 ilde düzenlenecek programların startı ise bugün Bursa’da düzenlenen toplantıyla verildi.

Toplantıya Nestle Türkiye CEO’su Felix Allemann, Acıbadem Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Baş katıldı. Toplantının açılışında konuşan Allemann, Bursa’da Karacabey ve Kestel olmak üzere iki lokasyonda üretim yaptıklarını hatırlattı. Bu iki tesisten 40 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Allemann, bin 900’ü Bursa’da olmak üzere Türkiye’de toplam 3 bin 900 kişiye istihdam sağladıklarını açıkladı.

Türkiye’ye 8 yılda 500 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Allemann, 2020’ye kadar bunu 2’ye katlamayı hedeflediklerini kaydetti. Allemann, bunun çoğunu yatırım genişletmek için Bursa’ya yaptıklarını dile getirdi. Geçen yıl yüzde 17 büyüme yaşadıklarını açıklayan Allemann, 189 ülkede faaliyet gösterdiklerini anımsatarak, “Türkiye’de de yatırıma devam edeceğiz. Tüketicilerin ayağına gidip, bilgi paylaşımında bulunacağız. Türkiye’den geçen yıl 700 milyon dolar satış oldu. Bu da toplam satışımızın yüzde 1’lik kısmını oluşturuyor. Yıl sonunda geçen yıl oranında büyüme bekliyoruz. 107 yıldır Türkiye’de yatırım yapıyoruz, bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Bursa’nın önemli yatırım alanlarından birisi olduğunu vurgulayan Allemann, ‘İyi beslen, iyi yaşa’ kampanyasını da bu nedenle buradan başlattıklarını dile getirdi. Allemann, “150’inci yılımızda halkla buluşma yüz yüze görüşme gerçekleştirmek istedik. Türkiye’de şehirleri dolaşıp, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve ruhsat gelişim konusunda bilgiler paylaşacağız. Tüketicilerle görüşmeler gerçekleştireceğiz. Vücut kütle endeksini ölçüp, önerilerde bulunacağız. Bu yıl 3 milyon TL yatırım yapacağımız kampanyada 3 yıl sonunda 500 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Prof. Dr. Murat Baş ise sağlıklı beslenme, ne sıklıkla yeme alışkanlığı olmalı ve sürdürülebilirlik konusunda bilgi paylaşacaklarını açıkladı. Beslenme ve sağlık konusunda halkın kafasının karışık olduğunu ifade eden Baş, “Doğru bilgiyi aktaracağız. Beslenmede iyi, kötü beslenme yok. Beslenmede denge vardır” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin