NESTLE’DE GREV BİTTİ

Dünya devi fabrikada grev sona erdi

 Çikolata devinin  Karacabey ilçesindeki fabrikasında 11 gündür devam eden grev sona erdi. Tekgıda-İş Sendikası ile anlaşma sağlanması üzerine 11. günde Nestle işçileri greve son verdi.

Bursa'daki dünya devi fabrikada grev sona erdi

Fabrika önünde işçilere açıklama yapan Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel,”Nestle yönetimine tüm çalışanlar adına teşekkür etti. Türkel, ’’Biz bir aileyiz. Bir üretiyoruz ve ürettiğimiz karşılığını almak istiyoruz. Bunun karşılığını almak kadar doğal bir hakkımız da olamaz. Biz yaklaşık 10 gün süren bu grevi şu dakikalar itibariyle sonlandıracağız. Türkiye toplu iş sözleşmelerinin yaşanan en iyi toplu iş sözleşmesini yapmanın onurunu, gururunu hep birlikte yaşıyoruz’’ dedi.

Türkel sözlerini şöyle sürdürdü:
”1 Ocak 2016 ve 31 Aralık 2017 tarihleri arasında işçi ücretlerine seyyanen 475 TL ve her kıdem yılı için 20 lira artış, ikini yıl da enflasyon artı 3 puan ücret artışı yapılacak. Belirli bir hizmet akdiyle çalışan 195 işçinin 45’i yapılan sözleşmeyle kadroya alınacak. Diğer işçilerde 6 ay çalışma garantisi ile 2017 yılı sonuna kadar kadroya alınma olanağı verilecek. Ayrıca, CPT bölümünde çalışanlara ise yüzde 7 risk primi ödenecek.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin