ÖĞRETMENLERE “SEVGİ” SEMİNERİ

Atatürk İlkokulu’ndan Karacabey’in Sınıf  ve Ana Sınıfı Öğretmenlerine “Eğitimde Sevgi” Semineri

           Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Akademisyeni Yrd.Doç.Dr.Gürkan ERGEN Karacabey ilçe ve mahalle okullarında görev alan anasınıfı ve sınıf öğretmenlerine yönelik İlçemiz Karacabey Ticaret Borsası Salonunda seminer verdi.

         “Eğitimde Sevgi” konulu seminerinde Gürkan ERGEN ; Öğretmenlere sevgiyi öğretmeye değil,  sevgiyi daha fazla nasıl artırarak öğrenci ve veliye ulaşabilmenin püf noktalarından bahsetti. Eğitimde Sevgi Temelli Eğitimin öneminden bahsederken verdiği örnek çok manidardı:

        Yrd.Doç.Dr.Gürkan ERGEN; “ Kolunuzda bir altın bilezik var, bunu yere atıp ayağınızla ezebilir misiniz. Tabiiki hayır. Peki altın veya tüm diğer değerli eşyalarla karşılaştırıldığında değer biçemediğimiz çocuklarımıza eğitim verirken onlara çok derin yaralar açıp, hayatlarına yön verdiğimizin farkındamıyız acaba…” dedi. Yrd.Doç.Dr.Gürkan ERGEN, hayatımızdaki basit sevgi hatalarına örnekler vererek öğretmenleri bilgilendirmeye çalıştı.IMAG5482

       Seminer sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına plaket verilen akademisyene, Karacabey Belediyesi tarafından verilen hatıra ve hediyeler de okul müdürü Şaban VURAL tarafından verildi. Atatürk ilkokulunun ricasını kırmayarak tüm öğretmenlere gönüllü olarak gelen akademisyene teşekkür edildi.IMAG5476

        Karacabey’i çok sevdiğini belirten Yrd.Doç.Dr.Gürkan ERGEN, En kısa zamanda benzer sunum ve seminerler için tekrar Karacabey’de olmayı istediğini belirti. 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin