Ortak hedef: Basının sorunlarının çözümü

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve basın mensuplarından oluşan beraberindeki heyet, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Akarca’yı Ankara’daki makamında ziyaret etti.

Basının sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, meslekte yaklaşık 40 yılı geride bırakan bir ismin, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne atanmasından büyük memnunluk duyduğunu ifade eden TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “Basının içinden gelen bir meslektaşımızın BYEGM Genel Müdürü olması, önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaların bilinçli ve sorunları çözücü nitelikte olacağının işaretidir.  Mehmet Akarca’yı kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Ziyarette TGK’nın kuruluş sürecini anlatan ve 91 gazeteciler cemiyeti ve basın meslek kuruluşu ile Türkiye’nin en üst çatı örgütü olduğunu söyleyen Nuri Kolaylı, ABD, AB ve Asya ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde yayın yapan yaklaşık 500 medya kurumu temsilcisinin katılacağı “15 Temmuz darbe girişimi ve gerçekler konferansı” organize edilmesi için çalışıldığını açıklayarak, “Ülkemizde yaşanan darbe girişimine ilişkin gerçekleri bütün detaylarıyla dünya medyasına anlatmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten büyük memnunluk duyduğunu ifade eden Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca da, “Mesleğimizi hak ettiği yere getirmek hepimizin ortak hedefi. Bu hedef doğrultusunda sizlerle işbirliği içinde çalışmak memnunluk verici olacak. Ziyaretinizden dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı’nın yanı sıra Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, TGK Genel Başkan Vekili Sefa Özdemir,  Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) Başkan Nazmi Bilgin, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Basın Adem Alemdar, Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polater ve Basın İlan Kurumu Genel Kurul Delegesi Şevket Erzen yer aldı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin