ÖZDEMİR: “SALDIRILAR BİZİ YILDIRAMAZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtirken, sorumluların artık görevlerini yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Artvin’in Şavşat-Ardanuç yolu üzerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırıyı kınadı. Amacı ülkeyi kaosa sürüklemek olan terör örgütünün hain bir saldırı gerçekleştirdiğini belirten Özdemir; “Bu iş çığırından çıkmış durumda” ifadelerini kullandı. Ülke genelinde güvenlik zafiyetinin de üst düzeyde olduğunu belirten Şadi Özdemir; “Bir terör örgütü elini kolunu sallaya sallaya Karadeniz’in bir ilçesinde roketatar atmak girişiminde bulunabiliyor. Yetkililerin artık kınamak yerine görevlerini yerine getirmesi gerekiyor. Ülke insanı günlük yaşantısını kaygılı ve güvensiz bir şekilde sürdürmek zorunda kalıyor. Bu durumda da görev hükümete düşüyor. Sayın Cumhurbaşkanı’na suikast düzenleneceğini önceden öğrenip önlemini alan teşkilatın ülkenin diğer bireylerine de aynı hassasiyette yaklaşmasının zamanı geldi de geçiyor bile” dedi.

OHAL’DE BU OLAY NASIL YAŞANIR

unnamedArtvin’in Şavşat ilçesinde 29 Temmuz’da 5 teröristin sürücüyü araçla birlikte kaçırdığına dikkat çeken CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir; “Aynı bölgede bir ay bile geçmeden daha vahim bir olayın yaşanması, güvenliğin ne durumda olduğunu gözler önüne seriyor. Buradan yine söylemek gerekir ki; OHAL’de olan bir ülkede bu tür olayların yaşanması, güvenliğin olmadığı anlamına gelir. Defalarca söylediğimiz gibi hükümet ya işini tam yapmalı ya da yapamıyorsa işi ehline bırakmayı kabullenmeli” ifadesini kullandı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin hiçbir üyesinin bu tür tehditler yüzünden geri adım atmayacağını belirten Özdemir; “Herkes bilsin ki bu saldırılar bizi yıldıramaz. Aksine mücadele azmimizi artırır. Karşılarında el ele vermiş, daha kararlı, daha güçlü ve vatansever bir örgüt var” diye konuştu. Saldırıda ağır yaralanan bir askerin şehit düşmesinden büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Özdemir; “Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Evlatlarımızı böyle ihmaller yüzünden kaybetmek üzüntümüzü artırıyor” açıklamasında bulundu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin