ÖZDEMİR:”CHP,TARİHİ BİR GURUR GÜNÜ YAŞIYOR”

ÖZDEMİR; “CHP, CUMHURİYETİN TEMİNATI VE KORUYUCUSUDUR”

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı, partinin 93. Kuruluş yıldönümünde Atatürk Anıtı önünde tören düzenledi. Törende konuşan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir; “Cumhuriyet Halk Partisi aydınlanmanın, demokrasinin, laikliğin, çağdaşlığın, Türkiye’nin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün, direnişin ve devrimin partisidir. 93 yıldır Türkiye’nin aydınlık, demokrat, laik, çağdaş ve Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden partisi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı, partinin 93. Kuruluş yıldönümünde Atatürk Anıtı önünde tören düzenledi. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra eski Bursa Milletvekilleri, eski İl Başkanları ve çok sayıda partili törende hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. İl Başkanı Şadi Özdemir törende yaptığı konuşmada tarihi ve gurur verici bir gün yaşadıklarını ifade ederek; “9 Eylül 1923’te Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan ve tarihi bir parti olma özelliği taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi 93. Yaşında… Milli mücadele içinde doğan ve Türkiye’nin en köklü partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetin kurucusu, Atatürk devrimlerinin uygulayıcısıdır.  CHP, aydınlanmanın, demokrasinin, laikliğin, çağdaşlığın, Türkiye’nin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün, direnişin ve devrimin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu ilk günden bu yana Cumhuriyetin teminatı, en büyük koruyucusudur. 93 yıldır Türkiye’nin aydınlık, demokrat, laik, çağdaş ve Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden partisi olmaktan dolayı gururu duyuyoruz” diye konuştu. “Atatürk’ün önderliğinde Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 9 Eylül 1922’de İzmir işgalden kurtarılmış, 1919 yılında başlayan mücadele büyük bir zaferle taçlanmıştır” diyen Özdemir; “9 Eylül özgürlük ve bağımsızlık ile dolu yeni bir dönemin başlangıcıdır. Büyük Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olarak gördüğü Cumhuriyet Halk Partisi de 9 Eylül 1923 yılında kurulmuş ve mücadelesine başlamıştır” dedi.

TEK VÜCUT ÇALIŞMA ZAMANI

Sıkıntılı günler yaşandığını belirten Özdemir;  “Ülke içerisinde terör aldı başını gidiyor. Milli bayramlar yok görülme durumuna geldi. 15 Temmuz sürecinin ardından adeta bir cadı avı başladı. Ülkede yaşayan vatandaşlarımız huzursuz, sürekli tedirgin durumda. 2002 yılından bu yana AKP yanlışlarını o kadar çok tekrar ediyor ki; biz de artık tekrara düşmeye başladık. Çünkü, bildiğini okuyan, uzlaşmadan uzak, ‘ben dedim, oldu’ zihniyetiyle yönetiliyoruz. Biz hataları saymaktan bıktık ama onlar bu hataları tekrarlamaktan bıkmadı. Kim AKP’nin bir ya da iki yıl sonra yine ‘kandırıldık’ demeyeceğinin garantisini verebilir? PKK kandırdı, FETÖ kandırdı, dost Esad Esed oldu. Bu dönemde iç politika gibi dış politika adeta yerlerde sürünür duruma geldi. İşte sırf bu yüzden Cumhuriyet Halk Partisi bu ülke için önemli. Cumhuriyet Halk Partisi, 93 yıldır olduğu gibi, yine Cumhuriyetin teminatı olmaya, yine emperyalist güçlerin, faşizmin, haksızlığın karşısında durmaya devam edecek” açıklamasında bulundu. “Şimdi eskisinden daha fazla birlik olma ve tek vücut çalışma zamanı” diyen Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimse unutmasın ki; Türkiye’yi çağdaş, laik ve demokrat yapısına yine Cumhuriyet Halk Partisi kavuşturacaktır. Cumhuriyet Halk Partimizin 93. yılını bir kez daha kutlar, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin