Özkan: “Yaşlılarımızın Yanında Olmayı Sürdüreceğiz”

18–24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılar Haftası” kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştiren ve vatandaşlarla bir araya gelen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kendilerinin her zaman toplumun yaşayan canlı hafızaları ve tecrübelerine başvurulan bir karar mercii konumunda olduklarını dile getirdi.


 Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 18–24 Mart ‘Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla, ilçedeki vatandaşlarla bir araya gelerek, yaşlılarımızın geçmiş ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşıyan en değerli varlıklar olduğunu söyledi.

 “Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir ve bu aynı zamanda bir minnet borcudur“ diyen Başkan Özkan, belediye olarak yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınması adına gerçekleştirdikleri projelerin de kararlılıkla sürdürüleceği mesajını verdi.

 Başkan Ali Özkan, bir ömrün büyük kısmını, topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde, ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamalarının da önemine dikkat çekti.

 “Toplumun Tüm Kesimleri Yaşlılarımız İçin En İyi Ortamı Sağlamalı”

 Toplumun tüm kesimlerinin, yaşlılarımız için en iyi ortamı sağlaması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ali Özkan; “Her fırsatta deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız büyüklerimizi, sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak, onların yanında olduğumuzu kendilerine hissettirmeliyiz. Belediye olarak tüm yaşlılarımızın, terkedilmiş ve kimsesizlik duygusunu kapılmamaları adına önemli projeler geliştiriyoruz. Bu noktada toplumun tüm kesimlerine yönelik olduğu gibi yaşlılarımız için de çeşitli projeler geliştiriyor ve onlara sahip çıkıyoruz. Yaşlılar Haftası’nı bir kez daha yürekten kutluyorum. Toplumsal rehberimiz olan yaşlılarımızın, her fırsatta yanlarında olmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin