PAZARYERİ ÇOK KATLI YAPILMALI !

KARACABEY BELEDİYESİ’NE BİR ÖNERİMİZ VAR:


PAZARYERİ ÇOK KATLI YAPILARAK KÖYLÜ PAZARI DA İÇİNE ALINMALI !

Karacabey Kapalı Pazaryeri, haftanın sadece salı günleri ilçe halkının sebze meyve gibi gereksinimlerinin karşılandığı ve eskiden halk dilinde “top sahası” denilen sonradan pazar kurulan bir alan…(Top sahası tanımını, kapsadığı alanın büyüklüğünü anlatmak amaçlı kullanıyoruz) Haftanın diğer günleri de çevredeki vatandaşlar burasını otomobillerini park etmek amaçlı kullanıyor. Üstelik de gün ya da gece boyu ücretsiz olarak. Ücretsiz oluşuna itirazımızı yok. Çünkü belediyeler her şeyi gelir sağlamak ve kazanç amaçlı yapmazlar.  Ama
madem ki gereksinim var, pazaryerinin altı niçin kapalı otopark yapılmaz? Yüzlerce araç yaya kaldırımlarına ya da yol kenarlarına park ederek ambulans ve itfaiye araçlarını bile zor durumda bırakırken, böylesine büyük bir alanın çok katlı olarak değerlendirilmemesi gerçekten israf ve iş bilmezlik değil midir? Salı günleri pazaryeri, diğer günler otopark, senede birkaç gün tarım aletleri sergisi olarak kullanılması nedeniyle   çok amaçlı  diyebileceğimiz  bu yüzlerce metrekarelik  alan adamakıllı değerlendirilmeyi bekliyor. 


1939606_10202165309786716_718534012_n Pazaryeri  kalabalıklaşan Karacabey’e dar geliyor

Belediye Başkanı Ali Özkan’ın seçim vaatlerinden birisi de sokaklara kurulan Köylü Pazarını  ıslah etmekti. Nerede ise  iki yılı dolduruyoruz  ama bu konuda tek bir söz bile söylediğine tanık olmadık. Sonuç olarak, mevcut pazaryerinin Köylü Pazarı’nı da içine alacak şekilde ve çok katlı yapılması kaçınılmazdır. Üstelik büyüyen Karacabey’e haftanın salı ve cumartesi günleri kurulan sokak pazarı  artık yeterli gelmemektedir. Oluşturulması gereken modern ve katlı pazaryerinde dileyen esnaf haftanın her günü ürününü pazarlayabilmeli ve her şeyin en güzeline layık olan vatandaşlarımız da haftanın belli günlerine bağımlılıktan  kurtarılmalıdır. Büyükşehir olmanın  kitaplarda yazmayan, ama halkın kendiliğinden oluşturarak uyguladığı bazı kuralları olduğu unutulmamalıdır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin