RÖNTGEN GÖRÜNTÜSÜ 6 AYDIR CD’DE

YENİ HASTANE YENİLİKLERLE HİZMETE AÇILDI ! 


HASTALARIN RÖNTGEN GÖRÜNTÜLERİ  6 AYDIR FİLM OLARAK DEĞİL, CD OLARAK VERİLİYOR.

Karacabey Devlet Hastanesi’nin açılışı ile birlikte hizmete giren dijital röntgen cihazı sayesinde   röntgen görüntüleri 6 aydır CD’ye kaydedilerek hastanın eline veriliyor. Bilgisayara yüklenen görüntüyü inceleyen doktor ona göre tanı koyarken, hasta CD’yi beraberinde götürerek gereğinde başka bir doktora da gösterebiliyor Ayrıca yine  kullanılmaya başlanan görüntüleme sistemiyle de diş hastalarının tüm dişleri panoramik açıdan görünerek rahatsızlıkların nerede  ve be durumda olduğu saptanabiliyor.

Yöneticisi Op. Dr. Mehmet Petek, akciğer, mide ve  beyin dahil ayağa kadar çekilen bütün röntgen filmlerinin CR cihazı sayesinde dijital ortamda saklandığını belirterek , panoramik diş röntgen cihazı ise  diş hekimlerinin, hastaların dişlerindeki tüm ayrıntılara rahatlıkla ulaşılabilmesine olanak sağlayacağını söyledi.

W

FİLM YERİNE CD UYGULAMASI 6 AYDIR DEVAM EDİYOR !

Modern hizmetten 6 aydır yararlanmakta olan Karacabeyli hastalar, kaliteden son derece memnun olduklarını belirterek,”Daha önceleri kocaman bir rulo halinde filmlerimiz elimize veriliyordu. Hastanemizin hizmete girmesiyle birlikte CD olarak alıyor ve bu hizmet için tek kuruş da ödemiyoruz. Bir de hastanemizde her türlü görüntüleme cihazları bulundurulmuş olsa ve sevkler kalksa çok daha iyi olacak” şeklinde konuştular.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin