S.ÇİFTÇİ “ÇİFTÇİ ODASI” BAŞKANINI TOPA TUTTU

Karacabeyli genç siyasetçi Sinan Çiftçi, Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem’in, Susurluk Şeker Fabrikası ile ilgili yaptığı  açıklamaya sitem ederek, tarafsızlık çağrısında bulundu…

Sinan Çiftçi,kıyasıya eleştırdiği Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem  için şöyle dedi:

“Öncelikle Susurluk Şeker Fabrikası’nın yeniden açılması için ilk harekete geçen, ciddi çalışmalarda bulunan ve emek veren Ziraat Odası Başkanımız Erhan Erdem’e gayreti ve yoğun çabası için teşekkür ediyorum. Fakat şu anda Susurluk Şeker Fabrikası açılmış değil. Açılacağının da herhangi bir garantisi yok. Taahhüt miktarı 400 bin tonu geçmezse fabrikanın açılmayacağı söyleniyor. Örneğin bu miktar 390 bin tonda kaldı. 10 bin ton eksik için fabrika açılmazsa, Erhan başkanımızın bu konuda bir çalışması olacak mı?

Susurluk Şeker Fabrikası’nın açılması iki kişiye mal edilemez. Erhan başkan açıklamasında, Belediye Başkanı Ali Özkan ve AKP İlçe Başkanı Murat Erol’u ön plana çıkarmış. Susurluk ve Mustafakemalpaşa’nın da AKP’li Belediye Başkanları ve AKP’li İlçe Başkanlarına da özel olarak teşekkür etmiş. Ama Erhan başkanın hakkını yemeyelim, diğer siyasi partilere de ayıp olmasın diye teşekkür etmeyi unutmamış.

Susurluk Şeker Fabrikası’nın açılması henüz gündemde bile yokken, TBMM’de ciddi çalışmalar yürüten, komisyonda bunu gündeme getiren CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal. Tarım Bakanı ve Sanayi Bakanı ile defalarca görüşen, Ankara’da bu konuda kamuoyu oluşturan, fabrikanın açılması için ciddi çaba sarf eden CHP Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Namık Havutça. Toplantılara katılan, yaptığı konuşmalar beğenilen, hatta katkılarından dolayı Ali Özkan’ın teşekkür ziyaretine gittiği CHP’li Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza. Önceki dönem Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve günümüzün MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok. Onun çabaları da göz ardı edilemez. Bu saydığım isimler CHP’li değil de AKP’li olsaydı eminim teşekkürü hak ederlerdi. Hem de ballandıra ballandıra!

Bakın;  Ali Özkan, Murat Erol ve Erhan Erdem’e çalışmalarından ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Doğmamış çocuğa don biçmeyelim. Henüz fabrika açılmadı. Açılmadan bu kadar havalara girildi ise, açıldıktan sonra neler olacak merak ediyorum.

Ziraat Odası Başkanı, Karacabey’deki her siyasi görüşten binlerce çiftçiyi temsil ediyor ama ne yazık ki AKP’nin Ziraat Odası Başkanı gibi bir izlenim oluşturuyor. Sokağa çıkın, köylere gidin bunu bütün çiftçiler söylüyor. Nuri Karaca ve Hasan Karahasanoğlu’nu kast ederek “23 yıllık statükoyu yıktım” diyerek AKP’nin statükosuna teslim oldunuz Erhan başkanım.

Yeniden Ticaret Borsası Başkanı seçilmek için Ali Özkan’ın desteğini arayan Murad Bertan, Halil İbrahim Sofralarına katılıyor. Vatandaş buna gülüyor. Erhan başkanı da yakında Halil İbrahim Sofralarında görebiliriz. Karacabey çiftçisi batmış, bitmiş, harap ve bitap durumda. Çiftçiye bir dokunsan bin ah işitiyorsun. Siz bu sorunlara çözüm aramak yerine; çay, çorba ve simit ile çiftçiyi kandırmak istiyorsunuz. Karacabey çiftçisinin bunlara karnı tok.

Erhan başkanım, 23 yıl sonra Karacabey Ziraat Odası’nda devrim yaptınız. Ama bu karşı devrime dönüştü. Seçimi kazandığınız gün, AKP, Ziraat Odası’nı ele geçirdi, demişti bir büyüğüm. Olur mu öyle şey, ‘Erhan abi genç, dinamik, tarafsız, ilkeli, hedefleri olan ve Karacabey çiftçisi için gece gündüz çalışacak bir başkan olacak’ demiştim. Türkiye’de kandırılmak moda haline geldi. Demek ki bende kandırılmışım!

Şunu da unutma Erhan başkanım, Ziraat Odası seçimlerinde seni Ali Özkan seçmeyecek, belki o zaman Ali Özkan da olmayacak, Karacabey çiftçisi üzerinde sarsılan itibarını geri kazan” dedi.


KARACABEY YENİ HABERİN NOTU: KARACABEY’DE AKP DIŞINDA SİYASİ PARTİ YOK MU? VARSA KARACABEY ÇİFTÇİSİNİ İLGİLENDİREN BÖYLESİ KONULAR KARŞISINDA NİÇİN KONUŞMAZLAR?  

Lütfen Paylaşın ve Beğenin