Şehit Pilot Savaş Acarca Parkı açıldı

Karacabey Belediyesi, Bursa yönünden girişteki çirkinliği göze hoş görünür bir hale getirmek amacıyla Şehit Pilot Savaş Acarca Parkı’nda başlattığı tadilat çalışmalarını tamamladı.

Park dün düzenlenen bir törenle hizmete tekrar açıldı.Törene Şehit Savaş Acar’nın annesi,protokol mensupları ve Canbolu Mahallesi halkı katıldı. Karayolu ile kot farkı nedeniyle çukurda kalan park dolgu ile yol seviyesine yükseltilerek eski görünümünü tamamen yitirdi ve   bambaşka olduğu kadar da güzel bir görünüme kavuştu.

PARKIN,  BURSA-ÇANAKKALE YÖNÜNDE SEYREDENLERİN GÖZÜNE HOŞ GÖRÜNMESİ İÇİN YAPILAN BUNCA MASRAFA DEĞER MİYDİ?

Ancak ilçe halkı tarafından Canbolu Mahallesi’nin şehrin en kenar Mahallesi olması nedeniyle parkın pek işlevsellik kazanamayacağı sadece görüntü ve peyzaj rolü oynayacağı ifade edilerek, parkın tekrar elden geçirilmesinin gereksiz olduğu ve  bir süre sonra sadece geceleri şarapçılara mekan oluşturacağı iddia edildi.

Böyle bir parkın  kullanışlı olması için şehrin merkezi konumunda açılması gerektiğini söyleyen Karacabey halkı, eski Karacabey’i oluşturarak şehrin tüm trafiğini omuzlayan gürültülü ve eksoz kokan Nasrettin,Yenice,Tavşanlı, Mecidiye, Karacaahmet Mahallelerinin parktan yoksun olduğunu ve yaşlı vatandaşların evde sıkılıp bir soluk alıp dinlenmek üzere çıkıp oturacakları yakınlarındaki bir parktan yoksun olduğunu bildirdiler.  Mahalle sakinleri ve  kahvehane alışkanlığı olmayan emekli vatandaşlar,belediyenin bu mahallelerde yapılaşmamış arsaları istimlak ederek park oluşturmasını istiyor.

Ayrıca;”oldu olacak” denilen bir deprem sonrası, Karacabey’de halkın toplanma ve evlerine yakın yerlerde çadır kurabilecekleri arsalardan, meydanlardan yoksun olması, şehir içinde kereste mağazaları,oto galerinin tekrar sanayiden ilçe merkezine taşınmalarına izin verilmiş olması da eleştiri konusu oluyor.

 

 
Lütfen Paylaşın ve Beğenin