SERVİS BEKLEYEN KIZ ÖĞRENCİYE ARAÇ ÇARPTI

OKUL SERVİSİ BEKLEYEN KIZ ÖĞRENCİ KAZAYI UCUZ ATLATTI !

Bugün saat  13.00 sularında Karacabey’in Yenice Mahallesi’ndeki Trafiği düzenleyen sinyalizasyon ışıklarının bulunduğu, 149 sokak ile Bursa Caddesi’nin kesiştiği noktada bir kız öğrenci trafik kazası geçirdi.

cats3Her gün olduğu gibi, bugün de bir grup arkadaşı ile birlikte  okullarına gitmek için  yaya kaldırımı kenarında servis aracını bekleyen kız öğrencilerden Beyza A.’ya (16), Hasan K.(24) yönetimindeki 34 DR 2705 plakalı özel otomobil çarptı.  Öğrencinin ve arkadaşlarının çığlıkları üzerine olay yerine gelen vatandaşlar derhal  112 Acil Servisi çağırdı. Beyza A. yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansa alınarak hastaneye kaldırılırken, araç sürücüsü Hasan K. ise gözaltına alındı. Beyza A.’nın  kazada hafif şekilde yaralandığı ve durumunun iyi olduğu bildirilirken olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

cats1OKULA GİTMEK İÇİN SERVİS BEKLEYEN ÖĞRENCİLER  DAİMA TEHLİKE ALTINDA

Son yıllarda Karacabey’de çok sayıda öğrencinin sokakta, köşe başlarında ve rastgele yerlerde okula gitmek için servis araçları beklediğine tanık oluyoruz.

Her türlü hava koşullarında ve  kaldırım kenarlarında servis bekleyen öğrenci kardeşlerimiz için bu tür kazalara maruz kalmak daima olasıdır. Oysa belli başlı yerlere   korunaklı ve kapalı  bir şekilde minibüs ve servis bekleme durakları yapılması öğrenci kardeşlerimizi ve halkımızı olası kazalara karşı koruyacaktır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin