SOKAK HAYVANLARI SU ARIYOR !

SEVİMLİ DOSTLARIMIZI SUSUZ  BIRAKMAYALIM !

Karacabey sokaklarında yaptığımız gezintilerde, geçen yıl belediye tarafından kaldırım kenarlarına konulan sulukların pek çoğunun günlerdir boş bırakıldığını ve sokak hayvanlarının sokaklarda resmen su aradıklarını fotoğrafladık.Numaralayarak paylaştığımız fotoğraflara baktığınızda, iki sokak köpeğinin sıcaktan ağızları bir karış açık vaziyette nasıl su aradıklarına sizler de tanık olacaksınız.

AAAAAAAAA

BBBBB

catsCCCCCCC

Araba ya da merdiven yıkayan bir vatandaşın sokağa saldığı, kaldırım kenarından akan, ancak sadece yolu ıslatmış olan susuz serinliğe dil uzatan sokak köpeğini görünce  insanın yüreği sızlıyor.

3

Takvim olarak Sonbahar mevsimine girmiş olsak da yöremizde yağışsız ve sıcak günler geçirmekteyiz. Lütfen suluklara veya kendi kapımızın önüne sokak hayvanları için su bırakmayı ihmal etmeyelim.Ve suları sık sık tazelemeyi de unutmayalım!


Not: Fotoğrafta gördüğünüz belediyemize ait suluğun fotoğrafı, Cumhuriyet Alanı’na en yakın konumdaki bir AVM yanında çekilmiştir.Suluğun görünümüne dikkatlice bakıldığında  bu yaz içine hiç su konulmadığı yani kullanılmadığı hemen anlaşılacaktır. 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin