KARACABEY IHLAMUR KOKACAKMIŞ! SÖZ BAŞKA, EYLEM BAŞKA!

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan,”İlçede bir yeşillendirme seferberliği başlatacağını ve gelecek günlerde Karacabey’in Ihlamur kokacağını” söylüyor.

İyi de sözlerle yapılanlar hiç, ama hiç uyuşmuyor. Daha 15 gün önce Karacabey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait araçlar, ağacın önemini en iyi bilmesi gerekenlerin çalıştığı Karacabey Orman İşletmesi bahçesindeki yıllanmış bir Ihlamur ağacını acımadan söktü. Ağacın dalı budağı yine bir belediye aracına yüklenerek çöpe atıldı. 3

Yüce Atatürk’ün Yalova’da bir ağacı kurtarmak için konağı yürüttüğü herkesin bildiği bir gerçektir. İnşaat ağaç kesmeden de yapılır. Vaktiyle Karacabey Belediye Başkanı Ali Hayri Dörter, şimdiki Şehir Kulübü binasını inşa ederken yapının tam ortasına isabet eden ağacı kestirmemiş ve çatıda o ölçüde açıklık bıraktırarak ağacı yaşatmıştı. Ağacı daha sonraları köküne zararlı maddeler dökerek kuruttular o başka!

Karacabey’in neresinde ağaç köklenecek, yeşil yok edilecek, dalı budağı kesilip telefon direğine benzetilecek, belediye fen işleri araçlarını işbaşında görüyoruz.

Karacabey Ihlamur kokacak vaadi ile yapılanlar çelişiyor demekte haksız mıyız?2

Lütfen Paylaşın ve Beğenin