SUİKAST GİRİŞİMİ TÜRKİYE İÇİN PLANLANAN KAOSUN İŞARET FİŞEĞİ

Artvin’de CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef alan saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil; “Bu saldırı başarıya ulaşmış olsaydı, Türkiye’de siyasal kırılmaya yol açabilirdi” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı suikast girişiminin ülkenin içinde bulunduğu süreçte çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Ceyhun İrgil’in açıklaması şöyle:

“CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu, dolayısıyla ülkenin sigortası CHP’yi hedef alan bu saldırı başarıya ulaşmış olsaydı, Türkiye’de siyasal kırılmaya neden olabilirdi. Bu nedenle ana muhalefet partisi liderine yapılmış olan bu saldırı, Türkiye’nin bütünlüğünü hedef almış bir saldırıdır, Türkiye için planlanan kaosun işaret fişeğidir. Günlerdir dillendirilen suikast girişimi öngörülerinin hızla sahneye konmasının perde arkası araştırılmalıdır.

 MECLİS’İN AÇILMASI GEREK!

 Bundan sonrasında siyasette daha dikkatli olunması gereken bir noktanın altını çizmek isterim. Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminden sonra siyaset masasında kartların yeniden kurulması söz konusu olmuştur ancak kartlar henüz dağılmamıştır. İşte bu saldırı göstermiştir ki, kartların yanlış dağılımı her an bir kırılmaya sebebiyet verebilir. Türkiye’de yaşayanların parlamentodaki temsilcileri bellidir. İnsanlarımızı birbirine düşürmekten kaçınılmalıdır.cirgil-1

Ülke siyasetini iki bloklu bir sürece evirmeye çalışan derin devlet senaryoları da gözardı edilmemelidir. Bu girişimin amacının giderek artan kutuplaşma ve restleşme siyasetinin ortasındaki ve denge unsuru olan, ülkenin bütünlüğü için sigorta olan CHP’nin 3. MC konsolidasyonu içine çekmek için yapılmış olma olasılığı unutulmamalıdır.

Dolayısıyla dikkatli ve doğru kararların verilmesi gerektiği bir süreçteyiz. Böyle bir süreçte Meclis’in kapalı olması da doğru değildir. Evet, toplum ve parlamenterler olarak seçimler, terör saldırıları, şehitler, sivil ölümleri derken zor ve üzücü bir yıl geçirdik. Ancak son olarak parlamenter sisteme, demokrasiye karşı girişilen darbe girişiminden sonra cadı avına dönüşmüş bir OHAL sürecinde Meclis’in tatile çıkması kabul edilemez.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin