SULTANLAR TUR KAPISINI ARALADI

CEV CHALLENGE KUPASININ SON ŞAMPİYONU BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ,  BU YIL ÜÇÜNCÜ TURDAN BAŞLADIĞI TURNUVANIN İLK MAÇINDA EVİNDE KONUK ETTİĞİ GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ TEMSİLCİSİ APOLLON PRESTİGE LİMASSOL’U  3 -0 YENEREK AVANTAJI KAPTI.

 

 Cev Challenge Kupasının son şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü,  bu yıl üçüncü turdan başladığı turnuvanın ilk maçında evinde konuk ettiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Apollon Prestige Limassol’u  3 -0 yenerek avantajı kaptı.

Mücadelenin ilk setinden itibaren etkili olan Büyükşehir’in sultanları oldu. File önünde Birgül ve Jelena ile sayılar bulan yeşil-beyazlılar, setin ilk teknik molasına 8-3, ikinci teknik molasına ise 16-8 önde girmeyi başardı. İkinci teknik molalar Güney Kıbrıs ekibi savunmadaki zafiyetlerini gidermeye yardımcı olmayınca Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  maçın ilk setini 25 -12 geçerek setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan taraf yine temsilcimiz oldu.  Sultanlar, ardı ardına gelen sayıların ardından hücumda ve manşet almada büyük hatalar yapınca maçın hakimiyeti  Apollon Limasol takımına geçti ve teknik molaları 8-6,16-13 önde giren taraf oldu. İkinci teknik molanın ardından rakibinin iyi savunmasını Jelena ve Joychina’nın etkili smaçları ile geçmeyi başaran Bursa ekibi setin başında kaybettiği üstünlüğe tekrar sahip olarak bu seti de zor da olsa 25-22  geçmeyi başardı ve durumu 2-0’a taşıdı.20907_DSC_2153_201512081841

Hayli hareketli geçen karşılaşmanın üçüncü setinde de  Yeşil-Beyazlılar etkili smaçlarıyla rakibine üstünlük şansı vermeyince ilk maçı kazanan ve avantaj sağlayan taraf Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü oldu.

CEV Challenge Cup 3. Tur ikinci maçı yarın saat 17:00’da Cengiz Göllü Voleybol salonunda oynanacak.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin