SULTANLAR TURLADI

CEV CHALLENGE KUPASININ SON ŞAMPİYONU BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ, BU YIL ÜÇÜNCÜ TURDAN BAŞLADIĞI TURNUVANIN İLK MAÇINDA EVİNDE KONUK ETTİĞİ GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ TEMSİLCİSİ APOLLON PRESTİGE LİMASSOL’U RÖVANŞ MAÇINDA DA 3-0 YENEREK TUR ATLADI.

 Cev Challenge Kupası’nın son şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bu yıl üçüncü turdan başladığı turnuvanın ilk maçında evinde konuk ettiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Apollon Prestige Limassol’u rövanş maçında da 3-0 yenerek tur atladı.

İlk maçta elde ettiği 3-0’lık skorun avantajı ile karşılaşmaya çıkan yeşil-beyazlılar rakibine rahat ve kendinden emin bir oyun ortaya koyunca galibiyeti ve turu kolay elde etti. İlk sette rakibin defans hatalarını iyi değerlendiren sultanlar setin birinci teknik molasına 8-2, ikinci teknik molasına da 16-9 önde girdi. Güney Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Apollon takımının sayı için yüklenmesinden doğan hataları iyi değerlendirerek farkı açmayı başaran Büyükşehir’in Sultanları seti de 25-12 kazanmayı başardı ve setlerde durumu 1-0’a getirdi.

sİkinci sette Apollon Limassol takımının oyun üstünlüğü vardı. Güney Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisinin iyi hücumlarında manşet hataları yapan Bursa Büyükşehir Belediyespor’da duruma mola ile el koyan Baş Antrenör Dragan Nesiç, yeşil-beyazlıların etkili silahlarının devreye girmesini sağladı ve Bursa ekibi bu seti de 25-16 kazanarak, setlerde durumu 2-0’a getirdi.
Maçın üçüncü setinde tempoyu iyice arttıran Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bu seti de 25-12 kazanarak 3-0 galip gelmeyi başardı ve bir üst tura adını yazdırdı.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin