Sütaş, Altın Pusula’da iki ödüle birden layık görüldü!

Sütaş, 16. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde iki ödül birden kazandı. Sütaş, ‘2015 Sürdürülebilirlik Raporu’ ile ‘Kurumsal Raporlar’ ödülünü alırken, ‘Tire Entegre Tesisleri Açılışı İletişim Çalışmaları’ ile de ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.


Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olma özelliği taşıyan ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından verilen ‘Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’, bu yıl 16. kez sahiplerini buldu.

25 Mayıs Perşembe günü Grand Pera Emek Sahnesi’nde düzenlenen ödül töreninde Sütaş, 2015 Sürdürülebilirlik Raporu ile Kurumsal Raporlar ödülü, Tire Entegre Tesisleri Açılışı İletişim Çalışmaları ile de Jüri Özel Ödülü aldı.

Sütün iyiliği ve bereketini Türkiye’ye yayan iletişim faaliyetleri

Süt ve süt ürünlerinde Türkiye’nin lider markası Sütaş, sütün iyiliğini ve bereketini yayma misyonuyla yatırımlarına aralıksız devam ederken ‘Çiftlikten Sofralara’ entegre iş modelinin her aşamasıyla sürdürülebilirliğin tüm boyutlarında iyi uygulama örnekleri oluşturuyor. Bu kapsamda geçen yıl, 2020 sürdürülebilirlik hedeflerini de içeren Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan Sütaş, Karacabey ve Aksaray’dan sonra üçüncü entegre tesislerinin açılışını da Tire’de gerçekleştirdi.

Sütaş’ın 2015 Sürdürülebilirlik Raporu ve Tire Entegre Tesisleri Açılışı ile öne çıkardığı 360 derece iletişim faaliyetleri, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, kurum kültürünü yansıtma, kurumsal itibarı artırma, paydaşlarla bağı güçlendirme, ulusal ve yerel medya ile ilişkileri daha da geliştirme kriterleriyle değerlendirilerek iki ödüle birden layık görüldü.

Fotoğraf altı isimler (Soldan Sağa): TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı / Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Sütaş Kurumsal İletişim Yöneticisi Tuğçe Altınsoy, Sütaş Entegre Pazarlama İletişim Koordinatörü Eylem Karakaş Soyluoğlu, Ünite İletişim Grup Koordinatörü Ela Belül, Ünite İletişim Yazı İşleri Direktörü Özlem Süngü Tilki, Ünite İletişim Marka Yönetmeni Tuğçe Yücel, Altın Pusula Seçici Kurul Başkanı / Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşe Şule Kut

SÜTAŞ Hakkında

Süt ve süt ürünleri sektörünün lider markası Sütaş, Karacabey, Aksaray ve Tire’deki Entegre Tesisleri’nde günde 3 bin 700 ton süt işleme kapasitesine sahiptir. Çiftlikten Sofralara entegre iş modeli ile faaliyet gösteren Sütaş, yatırım yaptığı her bölgede süt ve süt ürünleri üretiminin yanı sıra; bitkisel üretim yapmakta, yem fabrikaları, süt sığırı çiftlikleri, damızlık yetiştirme merkezleri, uygulamalı eğitim merkezleri, enerji ve geri kazanım tesisleri kurmaktadır. 4 bin 700 çalışanına doğrudan, başta 27 bin 500 süt üreticisi aile, 1.550 dağıtıcı ve 700 iş ortağı olmak üzere on binlerce kişiye dolaylı istihdam sağlayan Sütaş, her gün 77 çeşit ürünü, 1.550 araçlık bir filoyla Türkiye’nin dört bir yanındaki 140 bin satış noktasına dağıtmaktadır. Sütaş, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı ‘En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ arasında 49. sırada yer almaktadır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin