Sütaş, Avrupa İş Ödülleri’nde Onur Nişanı’na layık görüldü!

Sütaş, Avrupa’nın en büyük kurumsal iş yarışması olarak anılan Avrupa İş Ödülleri’nde (European Business Awards) “Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik” kategorisinde Avrupa’nın “En İyi 10 Şirketi” arasına girerek “Onur Nişanı” (Ruban d’Honneur) aldı.


34 ülkeden, 33 bini aşkın şirketin katıldığı, girişimcilik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik alanlarında en iyilerin seçildiği “Avrupa İş Ödülleri” (European Business Awards) 2016-2017 yarışmasının sonuçları, 4 Mayıs’ta Dubrovnik’te düzenlenen gala gecesinde açıklandı. Süt ve süt ürünleri sektörünün lider markası Sütaş, “Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik’’ kategorisinde Avrupa’nın “En İyi 10 Şirketi” arasına girerek “Onur Nişanı” (Ruban d’Honneur) ile ödüllendirildi.

Sütaş, Avrupa iş dünyasında büyük bir ilgiyle takip edilen Avrupa İş Ödülleri’nde “Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik” kategorisinde finale kalarak, Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden “Ulusal Şampiyon”lardan biri olmuştu.

“Çiftlikten Sofralara” uluslararası platformda!

Gala töreninde ödülü teslim alan Sütaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Duygu Yılmaz, “Avrupa’nın en prestijli iş yarışmalarından biri olan Avrupa İş Ödülleri’nde ülkemizi temsil ederek ‘Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik’ kategorisinde ‘Onur Nişanı’ almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz, Sütaş’ta sürdürülebilirliği, ekonomik, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim boyutlarıyla kurulduğumuz günden bu yana işimizin doğal bir parçası olarak görüyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımızın temelini de kendimize özgü ‘Çiftlikten Sofralara’ entegre iş modelimiz oluşturuyor. Bu modelimizin gereği olarak, yatırım yaptığımız her bölgede, üreticilerimizin sürekli eğitiminden damızlık ihtiyaçlarının karşılanmasına, nitelikli yem üretiminden ineklerimizin refahı ve beslenmesine, elektrikten buhara tüm enerji ihtiyacımızın gübre ve atıklarımızdan üretilmesine, ürünlerimizin güvenirliğinden ve doğallığından ülkemizin gıda güvenliğine kadar her konuda sektörümüze örnek uygulamaları hayata geçiriyoruz. Avrupa İş Ödülleri’nde aldığımız ödül, iş modelimizin Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası arenada da takdir gördüğünün önemli bir kanıtı niteliği taşıyor. Ödülümüzün gururunu yaşarken, getirdiği sorumlulukların farkında olarak, bundan sonra da gelecek kuşakların iyiliğini düşünerek çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SÜTAŞ Hakkında

Süt ve süt ürünleri sektörünün lider markası Sütaş, Karacabey, Aksaray ve Tire’deki Entegre Tesisleri’nde günde 3 bin 700 ton süt işleme kapasitesine sahiptir. Çiftlikten Sofralara entegre iş modeli ile faaliyet gösteren Sütaş, yatırım yaptığı her bölgede süt ve süt ürünleri üretiminin yanı sıra; bitkisel üretim yapmakta, yem fabrikaları, süt sığırı çiftlikleri, damızlık yetiştirme merkezleri, uygulamalı eğitim merkezleri, enerji ve geri kazanım tesisleri kurmaktadır. 4 bin 700 çalışanına doğrudan, başta 27 bin 500 süt üreticisi aile, 1.550 dağıtıcı ve 700 iş ortağı olmak üzere on binlerce kişiye dolaylı istihdam sağlayan Sütaş, her gün 77 çeşit ürünü, 1.550 araçlık bir filoyla Türkiye’nin dört bir yanındaki 140 bin satış noktasına dağıtmaktadır. Sütaş, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı ‘En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ arasında 49. sırada yer almaktadır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin