TAŞPINARLILAR TEKNOSAB’A ÖFKELİ

HANGİSİNE İNANALIM?

BAŞKAN ÖZKAN,” TAŞPINAR’DA ARAZİ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZLA BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİK, KÖYLÜLER SEVİNÇLİ” DİYOR AMA,  

TAŞPINARLILAR, ARAZİLERİNİ ELLERİNDEN ALACAK OLAN TEKNOSAB’I İSTEMİYOR !


Özkan’ın “Proje Vatandaşlarca Kabul Gördü” Şeklindeki Açıklamasına Karşın, Taşpınarlılar “Yıllarca ekip biçtiğimiz arazilerimiz elimizden alınıyor. Biz, bu başkana oy verirken tarlalarımıza el koyma hakkı vermedik! ” diyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın basına yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta BTSO’da gerçekleştirdiğimiz Mütevelli Heyeti Toplantısı’nın ardından, proje alanında yer alan vatandaşlarımızla Taşpınar’da bir bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenledik. Vatandaşlarımızın TEKNOSAB Projesi’ne yaklaşımları ve sevinçle karşılamaları, bizler ve ilçemiz adına oldukça memnuniyet verici” şeklindeki sözleri üzerine biz de, Özkan’ın Taşpınarlılar’la Halil -İbrahim Sofrasından sonra çekilmiş fotoğrafını da ekleyerek (TAŞPINARLILARIN TEKNOSAB SEVİNCİ) başlığı  ile haberi paylaşmıştık.

cats-crop3Başkan Özkan,  “TEKNOSAB Projesi Karacabey’i bölgenin parlayan yıldızı yapacak. Vatandaşlarımızın TEKNOSAB Projesi’ne yaklaşımları ve sevinçle karşılamaları, bizler ve ilçemiz adına oldukça memnuniyet verici. Şu ana kadar da projede oldukça önemli mesafeler kaydettik. İnşallah çok yakında projemize son halini vermiş olacağız” dediğini belirten  haberimize Taşpınarlılar büyük tepki gösterdi.

Taşpınar Köyünden olduğunu söyleyen Münir Huriye Meşhur ve Hüseyin Meşhur adlı vatandaşların haberin  kaynağını değil de, Başkan Özkan’ın söylediklerini haberleştirenleri yani bizleri asılsız haber yazmakla itham etmelerini reddediyor ve bize ulaşan tepkileri aşağıda paylaşıyoruz.

TAŞPINARLILAR’IN TEPKİLERİ ŞÖYLE :

***Ne sevinci? Köylü kan ağlıyor. Bedavaya  arazilerimiz elimizden alınarak istimlak oluyor. Olan köylüye oluyor. Köylü olarak  benim canım sızlıyor. O zaman imara açsın da görelim. Köylü için toprak ekmek demek, aş demek. Kim ekmeğinin elinden alınmasına sevinir?

cats1***Yıllarca emek vererek çalıştığımız mala resmen el koyuyorsunuz. Biz, bu başkana oy verirken tarlalarımıza el koyma hakkı vermedik!

*** Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay kalkıyor “Taşpınar Köyünün  bu tarlaları 100 senedir ekip biçilmiyor” diyor. Gelsin bakalım. Ekip biçilmiyor mu? Bu yalan haberi de yazsanız!


Karacabey YENİ HABER, objektif, tarafsız habercilik, vatandaşın doğru haber alma hakkına duyduğu saygı gereği, gelişmeleri okuyucularına aktarmaya devam edecektir.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin