TİCARET BORSASI ULUSLARARASI ARENADA

BTB, AVRUPA TİCARET BORSALARI BİRLİĞİ’NİN İLK TÜRK ÜYESİ OLDU…

BURSA VALİSİ KARALOĞLU VE MİLLETVEKİLİ ŞAHİN İLE BURSA’DAKİ ODA VE BORSA BAŞKANLARINDAN BTB’YE KUTLAMA…

Bursa Ticaret Borsası (BTB) 2014 yılı başından beri yoğun mesai harcadığı hedefine ulaşarak büyük bir başarıya imza attı ve Avrupa Ticaret Borsalar Birliği’nin ilk Türk üyesi oldu.

Geçtiğimiz günlerde İtalya’nın Torino şehrinde gerçekleştirilen ve BTB’nin Avrupa Ticaret Borsaları Birliği’ne kabulünü simgeleyen Bayrak Teslim Törenine Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kırmızıay ve Genel Sekreter Fehmi Yıldız katıldı.

3-Nisan Ayı Meclis Toplantısı`nda konuyla ilgili Meclis Üyelerine bilgi veren Meclis Başkanı Mehmet Aydın “Zorlu süreçlerden geçtik, ince elendik sık dokunduk ama sonunda hedefimize ulaştık ve Türkiye`de bir ilki gerçekleştirdik. Bursa Ticaret Borsası artık Avrupa Ticaret Borsaları Birliği üyesidir hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bursa Ticaret Borsası’nın başarısına ilk tebrik Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Milletvekili Hüseyin Şahin ile Bursa’daki Oda ve Borsa Başkanlarından geldi.

BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ve Yönetim Kurulu ile Meclis Üyelerini ziyaret eden Bursa Valisi Karaloğlu, “Bursa Ticaret Borsası’nın başarılı çalışmaları neticesi çok güzel haberler alıyoruz. Bunlardan bir tanesinin de 90 yıllık bir geçmişe sahip olan Bursa Ticaret Borsası’nın Avrupa Ticaret Borsalar Birliği’ne tek Türk Ticaret Borsası olarak kabul edilmiş olması bizleri sevindirdi” dedi.

Bugüne kadar geçen bu zorlu süreçte Türkiye`yi ve Bursa`yı layıkıyla temsil ettiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da bundan sonraki amaçlarının bu platformdan Bursa’nın ve Borsa üyelerinin en etkin şekilde faydalanmasını sağlamak olacağını belirtti.

4-1961 yılında Strazburg merkezli olarak kurulan Avrupa Ticaret Borsaları Birliği – European Commodities Exchange (ECE) bugün, 12 ülkeden 38 Ticaret Borsasını bir araya getiren uluslararası bir platform ve Bursa Ticaret Borsası bu yapıya Türkiye`den katılan ilk ve tek Ticaret Borsası unvanına sahip oldu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin