Trafiği azaltacak sensör!

Karacabey İlçesi’nde bayram trafiğini azaltmak amacıyla Karacabey Bölge Trafik ekipleri İzmir, Çanakkale, Balıkesir’in Erdek ve Ayvalık ilçe yolu üzerine sensörlü sistem yerleştirdi.


 Sensör sayesinde yollarda gereksiz yere kırmızı ya da yeşil ışık yanmayacak. Trafiğin yoğun olduğu güzergahta yeşil ışık daha uzun süreli yanacak.

Her yıl tatilcileri akın ettiği İzmir, Çanakkale, Erdek ve Ayvalık güzergahında bulunan Karacabey’de trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Karacabey Bölge Trafik Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. İlçenin Bursa istikametindeki Uluabat Mahallesi‘nde bulunan sinyalizasyon sisteminde düzenleme yapıldı.

Karacabey Yeni Haber’in Bursada Bugün’den edindiği bilgiye göre, düzenlemeyle ana yoldan geçiş yapan araçlara sürekli yeşil ışık yanacak.

Tali yoldan ana yola çıkmak isteyen araçlar ‘ışık çalıştırma sensörü’ ne yaklaşacak. 10 saniye bekledikten sonra anayolda kırmızı ışık yanacak ve tali yoldaki araçlar yoluna devam edecek.

Ayrıca, üst geçit olmadığı için yaşanan yaya kazalarına karşıda ‘yaya butonu’ ile önlem alındı.

YOĞUNLUK YAŞANMAYACAK

Bu uygulama ile İzmir, Çanakkale, Balıkesir’in Bandırma ve Erdek ilçe yolu üzerinde bulunan Karacabey’de, trafik yoğunluğunun yaşanmaması bekleniyor.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin