TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA

VALİ İZZETTİN KÜÇÜK’ÜN TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 173. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

 173 Yıllık şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettiren, milli birlik ve beraberliğimizin devamı içinde vazgeçilmez bir unsur olan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü engelleyen en etkili unsurlardan biri olan Türk Polis Teşkilatımız,  kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzenini ve vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak yönünde kutsal bir vazife üstlenmektedir.

Milletimizin birlik ve beraberliği için canını ortaya koymaktan çekinmeyen, çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren Emniyet Teşkilatımız, her zaman görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olmuş, denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip, halkımızın kaliteli hizmet beklentilerine de en yüksek düzeyde cevap vermekle birlikte sadece yurt içinde değil, yurt dışında da gurur verici başarılara imza atmaktadır.

Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde, milletimizin bağrından çıkmış güzide mensuplarının fedakâr ve cansiperane çalışmalarının halkımıza güven ve gurur verdiği muhakkaktır. Suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Bursa ilimizde de halkımızın birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamasını sağlamak adına fedakârca görev yapan polisimiz, her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir. Gerek güvenliğin sağlanmasında, gerekse suç ve suçluyla mücadele edilmesinde polisimize desteğini esirgemeyen saygıdeğer Bursa halkına, kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygularla; Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına ve fedakar ailelerine başarılar diliyor, teşkilat mensuplarının 10 Nisan Polis Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin