TÜRK SİNEMASI KARACABEY’İ ANIMSADI

Karacabey’in ‘Leylek Köyü’ olarak da bilinen Eskikaraağaç Mahallesi’nde, bugünlerde  ‘İlk Öpücük’ isimli sineme filmine ev sahipliği yapmanın tatlı heyecanı yaşanıyor.


Çekimleri son sürat devam eden komedi-dram tarzındaki filmde, ATV’de yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ isimli yarışma programının sunucusu Murat Yıldırım ile ‘Kiraz Mevsimi’ isimli televizyon dizisi ile ünlenen Özge Güner’in başrolleri paylaştığı kaydedildi.

Leylek Köyü olarak da bilinen Karacabey Eskikaraağaç Mahallesi’nde kurulan film setinde, tüm hızı ile devam eden çekimlerde, ilçenin el değmemiş eşsiz doğal güzellikleri de arka planda sıkça yer alırken, köy sakinleri de filme ev sahipliği yapmanın tatlı heyecanını yaşıyor.

 Yapımcılığı Lucky Red tarafından üstlenilen filmde; mesleğine gönül vermiş bir veteriner ile zaman zaman hafızasını yitiren genç bir kız arasında geçen aşk hikâyesi konu edilirken, filmin arka planında ise Karacabey’in longoz ormanları, ayı barınağı, hara ve diğer eşsiz doğal güzellikleri, doğal mekân olarak önümüzdeki sezon sinemaseverlerle buluşacak.

 Karacabey, Birçok Filme Mekân Olabilecek Potansiyelde

Eskikaraağaç Mahallesi ile Karacabeyli amatör oyuncuların da ilk kez sahne heyecanını tattığı filmin, ilçede çekilmesi adına önemli çaba gösteren ve “Kınalı Kar”, “İkimizin Yerine” ve “İstanbullu Gelin” gibi dizi ve filmlerin de Bursa’da çekilmesini sağlayan, Bursalı Sanatçı ve Yapımcı Erdal Olgun, filmle ile kısa bir değerlendirmede bulundu. Erdal Olgun yaptığı açıklamada, Karacabey’in potansiyeline vurgu yaparak, yıllar önce olduğu gibi önümüzdeki dönemde  de çok daha büyük ölçekli filmlere mekân olmasının, hiç de şaşırtıcı olmayacağını ifade etti.

 Ali Özkan: Keşfedilmemiş Değerleri Gün Yüzüne Çıkarıyoruz

 Sinema dünyasında önemli ses getirmesi beklenen film platosunu ve ziyaret eden ve teknik ekip ile oyuncularla bir araya gelerek kolaylıklar dileyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da Karacabey’in ekonomik olduğu kadar başta turizm olmak üzere sayısız keşfedilmemiş değerlerin gün yüzüne çıkarılması adına başlattıkları girişimler konusunda kararlılık vurgusunda bulundu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin