UÇAK ÜRETİMİNE BUMİAD DESTEĞİ

BURSA’DA ÜRETİLECEK 4. UÇAĞI BUMİAD ALACAK…

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD) Başkanı Orhan Efe, Büyükşehir Belediyesi’nin ardından B Plas’ın üreteceği 4. uçağa talip olduklarını açıkladı.

BUMİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Yenişehir Havalimanı İşletmecisi Yüksek İnşaat Mühendisi Ferdi Tercanlıoğlu Başkanlığı’nda komite kurduklarını söyleyen Başkan Efe, “Komitemiz kısa süre içinde çalışmalarını tamamlayacak. Çalışmalarımızın sonucunda Bursa Büyükşehir Belediyemizin üç uçak siparişinden sonra BUMİAD olarak Bursa da üretilecek uçakların dördüncüsünün siparişini vermeye hazırlanıyoruz. Alacağımız uçakla, yurt dışı, yurt içinde gerçekleştireceğimiz iş görüşmelerinde ve acil yardım gerektiren durumlarda üyelerimizin kullanımına sunacağız. Ayrıca alacağımız uçağı araştırmacılara destek mahiyetinde de kullandırmayı düşünüyoruz” dedi.

BUMİAD HAVACILIK KULÜBÜ KURULACAK…

BUMİAD Havacılık Kulübü kurmayı ve ileride bu kulübü şirketleştirmeyi düşündüklerini vurgulayan Başkan Efe, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’nin çabalarına teşekkür ediyor, Gökçen Ailesini yeni yatırımlarından dolayı kutluyoruz” diye konuştu.

İLK 3 SİPARİŞİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VERMİŞTİ…

Gökçen Ailesi’ne bağlı B Plas, Alman Uçak firması AQUILA’yı satın almış, Almanya’da yapılan imza törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de B Plas’a 3 adet sipariş vererek üretime destek vermişti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin