Uganda Heyetinden Karacabey’e Ziyaret

Bursa’ya çeşitli konularda teknik inceleme ziyareti gerçekleştiren Uganda heyeti,  ‘Tarım Başkenti’ Karacabey’e konuk oldu.


  “Tarımın Başkenti Karacabey” sloganı ile tüm Türkiye genelinde önemli yer edinen ve tarım ve hayvancılık konusunda da bu ünvana yaraşır teknolojik gelişmelerin, ilk uygulandığı yerlerden olan Karacabey, önceki gün Uganda yetkililerine ev sahipliği yaptı.

 Son dönemde kent tanıtımı adına gerçekleştirdiği kültürel, sosyal ve ekonomik atılımlarla tüm kesimlerin haklı takdirini kazanan Karacabey Belediyesi, ülke içinde ve dışında başlattığı girişimleri hız kesmeden sürdürürken, bu doğrultuda son olarak Bursa’ya çeşitli konularda teknik inceleme ziyaretinde bulunan Uganda heyetine ev sahipliği yaptı.

uganda

 


(Uganda’nın Yeri) Uganda Cumhûriyeti Doğu Afrika’da yer alan bir devlet. Kuzeyde Sudan, batıda Zaire, güneyde Rwanda ve Tanzanya, doğuda Kenya ile komşudur.


Karacabey’in Mobil  Belediye Başkanı Ali Özkan’ın ev sahipliğinde önceki gün gerçekleşen ziyarette, Uganda Busoga Bölgesi Jinja Belediye Başkanı Majit Bitambuze ile Iganga Belediye Başkanı David Balaba’nın yanı sıra çeşitli mesleklerdeki uzmanlardan oluşan heyet de hazır bulundu.


 Karacabey’e Hayran Kaldılar

bld_88801

 Uganda’dan gelen yetkililer, tarımsal üretim ve hayvancılıktaki en son teknolojilerin uygulanmasından ötürü Karacabey’i seçtiklerine vurgu yaparken, Karacabey’e hayran kaldıklarını da dile getirdi.

bld_8879

 Konuklarına nazik ziyaretleri için tüm ilçe halkı adına teşekkürlerini sunan Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan da tarım konusunda ülkenin lokomotifi olan ilçe çiftçilerinin, bu konudaki deneyimlerini herkesle paylaşmaktan her zaman gurur duyduklarını kaydederken, ilçenin değerlerini sembolize eden çini tabaklardan da konuklarına hediye etmeyi ihmal etmedi.

bld_8899

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin