Uluabat Gölü’nde kaybolan balıkçı aranıyor

Karacabey ilçesi Eskikaraağaç Köyü, Uluabat Gölü’ne balık avlamaya çıkan ve daha sonra suya düştüğü tahmin edilen kalp hastası 78 yaşındaki İhsan Şen, Sahil Güvenlik, Deniz polisi ve arama-kurtarma ekipleri tarafından 2 gündür aranıyor. Arama çalışmalarına köylülerde kendi kayıkları ile destek verirken, Şen’in yakınları ise göl kıyısında oturarak, gelebilecek güzel bir haberi bekliyor.


 Karacabey ilçesi Eskikarağaç Köyü Uluabat Gölü’ne, dün sabah saatlerine avlanmak için kayıkla suya açılan  İhsan Şen, öğle saatlerine kadar geri dönmedi. Şen’in yakınları, meraklanarak durumu köy muhtarı ile jandarma ekiplerine haber verdi.

Köy sakinleri ise kendi kayıkları ile göle açılarak İhsan Şen’i aramaya başladı. Şen’in kayığı, göle açıldığı noktadan 3 kilometre uzaklıkta ve çalışır vaziyette bulundu. Daha sonra bölgeye Sahil Güvenlik, Mudanya ve Yalova Deniz Polisi, Jandarma Arama Kurtarma ile Nilüfer Arama Kurtarma Ekipleri sevk edildi.

BALIK ADAM VE DALGIÇLAR SUDA ARAMA YAPIYOR

Karacabey Yeni Haber’in Bursa’da Bugün’den edindiği bilgiye göre, Uluabat Gölü’ne gelen kurtarma ekipleri, hem karadan hem de sudan arama yapıyor. Sahil Güvenlik ve Deniz polisi, Uluabat Gölü’ne bot ile açılarak tarama yaptı. Ayrıca balık adamlarda suya girerek 2 kilometrelik alanda arama yaptı. Nilüfer Arama Kurtarma Ekipleri ise aramalarını karadan gerçekleştirdi.

EN ACI BEKLEYİŞ

Geçimini balıkçılıktan sağladığı öğrenilen ve 3 çocuğu bulunan  İhsan Şen’in yakınları ise göl kıyısına akın etti. Şen’in ailesi göz yaşlarına hakim olamazken, yakınları aileyi teselli etmeye çalıştı. Şen’in ailesi, kurtarma ekiplerinden gelecek olabilen iyi haberi bekliyor. 24 saattir devam eden arama ve kurtarma çalışmalarına köy sakinleri de kendi kayıkları ile destek veriyor. 

 

 

KAYNAK:BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin