Uludağ Üniversitesi’nden FETÖ/PDY terörünü lanetleme yürüyüşü

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından 15 Temmuz gecesi yapılmak istenen darbe girişimi Uludağ Üniversitesi tarafından yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı bir yürüyüş ile lanetlendi.

Uludağ Üniversitesi, Paralel Devlet Yapılanması (PDY/FETÖ) tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini gerçekleştirdiği yürüyüş ve basın açıklaması ile lanetledi. Üniversite üst yönetimi, akademisyenler ve personelin de aralarında bulunduğu yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüş, Mediko binasının önünden başlayarak Atatürk Anıtı’na kadar devam etti. Etkinliğe katılan binlerce kişi yürüyüş sırasında ‘Şehirler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganları attı ve Türk bayraklarını salladı. Yürüyüşe UÜ Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu’ndan 3 eğitmen de atlarıyla birlikte katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma, şehitler için saygı duruşuve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden yürüyüşün sonunda UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

cedbbb71-9f4d-46a1-a064-242203c6c028
ALÇAKÇA BİR EYLEM

15 Temmuz gecesi milletin iradesinin gasp edilmeye çalışıldığını kaydeden Rektör Yusuf Ulcay; “Yıllarca bin bir emek ve gözyaşı ile kazandığımız demokrasimiz hiçe sayılarak, milletimizin öz iradesi ile seçilmiş meclisimize, milletimizin öz iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanımızın canına kast edilerek, menfur, haince ve alçakça,belki de dünya tarihinde benzeri olmayan bir darbe girişimi gerçekleşmiştir. Görevi bu vatanı ve halkının güvenliğini korumak olan, ancak “Türk Askeri” demeyi bırakın  “insan” bile diyemeyeceğimiz teröristler, onların yerli işbirlikçileri ve destekçileri çok alçakça bir harekete kalkıştılar. Ancak onların hesaplayamadıkları bu aziz milletin yeniden bir Milli Mücadele hareketine hazır olduğu hususudur. Başkomutan ve Cumhurbaşkanının emirleri ile sokaklara çıkan, füzelere ve kurşunlara göğsünü hedef eden, tankın önüne yatan, bu aziz millet yeniden bir destan yazdı” diye konuştu.

HAİNLERİ ARAMIZDA İSTEMİYORUZyürüyüş6 (1)

Hain amaçlarına ulaşmak ve milletin hür iradesi ile seçilmiş, kurulduğu günden bugüne milletin ve demokrasinin yegâne temsilcisi olmuşTürkiye Büyük Millet Meclisine de kast edildiğine işaret eden Rektör Ulcay; “Milletimizin iradesini kalbinden yaralamıştır. Halkımızın siyasal haklarını gasp etmek suretiyle demokrasimizi ortadan kaldırmaya, cennet vatanımızda kaos çıkarmaya, devletimizi bölmeye kalkışmışlardır. Resmi üniformalı bu gibi hainleri ve onların destekçilerini Üniversitemizde, şehrimizde hatta ülkemizde istemiyoruz. Yıllardır bu ülkenin iyi niyetli insanlarının “himmet” adıyla kanını emen, onların dini duygularını istismar ederek, uluslararası projelerin payandası olan “efendilerinin” hala masum olduğuna inananların akademik camiada da olması çok utanç vericidir. Onlar bunun hesabını er geç vereceklerdir. Üniversitemizin içinde cuntacı vatan hainlerine destek vermiş her kişiye karşı, büyük bir irade ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda her tür bilgi, belge ve desteği de veri kabul edeceğiz.  Darbeci zihniyeti gelecek nesillerin zihninden silmek için akademik düşünceye yakışır bir duruş sergiliyoruz, sergilemeye de devam edeceğiz. Milletimizin bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

DEVLETİN VE MİLLETİN YANINDAYIZyürüyüş

“Gün birlik ve beraberlik günüdür. Milletimizin yanında olma günüdür” diye konuşan Ulcay, sözlerine şöyle devam etti: “Devletimizin bekası için çalışma ve üstün gayret sarf etme günüdür. Ötekileştirmek isteyenlere yüz vermeme günüdür. Tek bir yumruk olarak şer odaklarına karşı durma günüdür. Bilim ve aklın temin ettiği destek ile milletimizin değerlerine sahip olma günüdür. Yüce Allah’tan temennimiz 15 Temmuz gecesi göstermiş olduğumuz birliğin ve direnişin daimi olmasıdır. Uludağ Üniversitesi olarak; milletimizin ortak menfaatlerinden yana duruşumuzu korumaya ve devletimizin Büyük Türkiye hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğimizi buradan bir kez daha ilan ediyoruz.Bu vesileyle ülkenin selameti için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyoruz. Yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz.”e67a7a2e-9b9b-4d4e-a266-72106907edc7

Lütfen Paylaşın ve Beğenin