ÜNİVERSİTELİLER “ÜCRETSİZ İNTERNET” İSTİYOR!

BELEDİYEMİZ, ÜNİVERSİTELİLERE “ÜCRETSİZ İNTERNET” SUNMALI…

Günümüzde her türlü bilgiye ulaşmanın en kestirme yolu sesli ve görüntülü iletişimden geçiyor. İletişim deyince de İnternet’in kullanılabildiği her türlü teknik donanımlı cihazlara duyulan gereksinim karşımıza çıkıyor. Ucuzu, pahalısı, elde ya da çantada taşınanına,  özellikle öğrenci kardeşlerimizin hemen hemen tümü sahip. Ancak, bilindiği gibi cihaza sahip olunması İnternet erişimine yetmiyor. Ayrıca abonelik gerekiyor. İşte bu yine bilhassa öğrenci kardeşlerimizin tümü için maddi yönden yetersizlik oluşturduğundan; bilgiye, habere bu yoldan ulaşmaları olanaksızlaşıyor.

2                          Bir süre önce sayfamıza aldığımız  haberde, en son Bursa Büyükşehir Belediyesi Yıldırım İlçesinin ücretsiz İnternet hizmeti sunmaya başladığını  ve aynı hizmeti Karacabey Belediyesi’nin de vermesi gereğini sizlere duyurduk.

Evet Karacabey’de okurken   ilçemizin birkaç yıl konuğu olacak bu öğrenci kardeşlerimizle aynı durumdaki Karacabeyli gençler için ücretsiz İnternet hizmeti niçin başlatılmıyor?

Karacabey’deki  yarınlarımızın geleceği üniversite öğrencileri başta olmak üzere,  tüm öğrenciler bilgiye ve habere ivedilikle ulaşmak, aileleriyle gereğinde görüntülü konuşabilmek için sosyal medyayı en çok kullanan yöneticilerden olan Bay Özkan’dan bu konuda bir müjde bekliyor.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin