UÜ VE MATLI AŞ ARASINDA YENİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ…


Uludağ Üniversitesi (UÜ) Karacabey Meslek Yüksekokulu ile Matlı AŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Ülke genelindeki 6 fabrikasında yılda 2 milyon ton hayvan yemi üreterek “Türkiye’nin yemcisi” ünvanını alan ve yumurta üretimiyle de sektörün öncü firmaları arasında olan Matlı AŞ eğitime desteğe devam ediyor.

Yaptırdığı okullar ve yurtlar ile eğitime katkı sağlayan Matlı AŞ, Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile 10 yıldır devam eden işbirliğine bir yenisini daha ekledi ve Karacabey Meslek Yüksekokul u ile de eğitim konusunda işbirliği protokolü imzaladı.

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı arasında Karacabey MYO kampüsünde imzalan protokolle öğrencilerin Matlı firmaları bünyesindeki firmalarda üretim süreçlerinin inceleyebilmelerinin, ARGE çalışmalarında ve üretim uygulamalarında teorik ve pratik destek alabilmelerinin önü açıldı.

İmza töreninde duygu ve düşüncelerini dile getiren Matlı, “Babamızın bize gösterdiği tablo, gösterdiği örnek sosyalleşme, toplum içinde yaşama kültürü ne mutlu ki 1995 yılında kaybettiğimiz babamızdan beri hala devam ediyor. Babamız bize iyi bir aile terbiyesi vermiş ki biz hala toplumla ilgili, sosyal işlerde, eğitim alanında ve buna benzer toplumsal faydalar noktasında çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra çocuklarımıza da nasip olur” dedi.

Türkiye’nin eğitim seviyesi yükseldikçe sorunlarının da çözüleceğini vurgulayan Matlı, “Bir ilkokul sevdasıyla başlayan, Fen Lisesinden yurtlara kadar devam eden, temellerinde Matlı’nın imzası bulunan Karacabey Meslek Yüksekokulu’nun geride kalan 20 yılını ve bugün ulaştığı bu başarılı tabloyu görünce, hem şehrim hem ailem hem de ülkem adına mutlu oldum. Allah bize bu hayırlı işleri yapmayı her zaman nasip etsin” ifadelerini kullandı.İmza töreninde konuşan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da, “Üniversitenin fonksiyonu bulunduğu coğrafyanın birinci derece ihtiyaçlarını çözmektir. Dolayısıyla üniversitemizin temsilcisi olan buradaki MYO da bu çevrenin ihtiyaçlarını çözmeye yönelik yapılanmasını ve görüşmelerini tamamlamak durumundadır. Gerçekleştirilen bu destek için Matlı Ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

1 3

Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu ile Matlı AŞ arasıdanda imzalanan işbiiirliği protokolü ile U.Ü Karacabey MYO’daki mesleki eğitime destek vererek daha nitelikli öğrencilerin ilgili programları tercih etmesini sağlamak, öğrencilerin başarılarını teşvik etmek ve küresel bir oyuncu olmayı hedefleyen ülkemizde bilgi, beceri ve donanım sahibi mesleki ve teknik elemanların yetiştirilmesine katkıda bulunmak, hayvan yetiştiricilerine yönelik her iki kurumunda faaliyet alanlarındaki konularda eğitim ve uygulama programlarının gerçekleştirilmesinde işbirliği yapılacak.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin