UYARIMIZ ÜZERİNE SİNYALLER ONARILDI

“TRAFİK MEMURLARINI VE BELEDİYEYİ UYARIYORUZ! DEMİŞTİK…

UYARIMIZ DİKKATE ALINDI VE SİNYALİZASYON IŞIKLARI DERHAL ONARILDI!
——————————————————————————–
BİR HAFTADIR DEVAM EDEN ARIZA KAZAYA YOLAÇMADAN ONARILMALIDIR !” diyerek şöyle devam etmiştik:

“Karacabey’in Yenice Mahallesi’nde, 149 No.lu sokağın Bursa Caddesi ile, Hacı Ali Camii’nin arkasındaki Bandırma yolu, AKSAGAZ yanındaki sokakta ve Bursa yönünden gelişte araç ve yaya trafiğinin düzenlenmesi, olası kazaların önlenmesi amacıyla konuşlandırılmış Trafik Sinyalizasyon ışıklarının yararı yadsınamaz. O ışıklar ve Allah’ın takdiri olsa gerek o günden bu güne adı geçen kavşakta hiçbir önemli kaza yaşanmadı.ÖM

Ancak, 25 Ekim 2015 tarihinden bu yana, bir başka deyişle tam bir haftadır 149 No.lu Sokak yönünden gelişteki sinyalizasyon ışıkları yanmıyor. Sağlı sollu her iki yöndeki ışıklar da tamamen kararmış durumda. Üstelik Büyükşehir Belediyesi levhanın altına arıza durumunda 153 numaralı telefonun aranmasını da not düşmüş…Bu sokaktan günde on kez zabıta görevlisi de geçiyor, amir de memur da, trafik sorumlusu da, muhtarlar da… Ama hiçbiri görmüyor olamaz! Atatürk İlköğretim Okulu yönünden gelip, 149  No.lu sokağı kullanarak Bursa Caddesi’ne çıkmak isteyen sürücüler sinyalizasyonların yanmadığını görünce afallıyor! Durmalı mı, devam mı etmeli? Dursa bir türlü, devam etse bir türlü. Ya geçiş hakkı karşıdan gelenin veya Canbolu tarafından gelene ait ise. 3Allah korusun al sana kaza! Artık hasarlı kaza mı olur, yaralamalı mı, yoksa ölümlü mü?

SUÇLUSU KİM?333

Ondan sonra gelsin trafik Polisi kroki çizilsin, 8’de bilmem kaç O’nun, 8’de bilmem kaç da şunun…Buyurun mahkemeye! Suç her iki sürücünün de değil trafikçi beyler! SUÇ SİZİN! SUÇ KARACABEY BELEDİYESİ’NİN !

Ama hiçbir yargıç, mahkeme aşamasında, ne trafik memuruna, ne de Belediye Başkanına SUÇLU AYAĞA KALK! demeyecektir. Olan yine gariban vatandaşa olacaktır! Onun için derhal ve hemen şimdi bu trafik sinyalizasyonlarının Bursa Büyükşehir veya Karacabey Belediyesi’nce onarılıp, kullanıma sunulması gerekmektedir. En basitinden, hiç kimsenin burnu bile kanamadan ya da arabası çizilmeden !

Bizden uyarması…

BU YAZIMIZ ÜZERİNE VE  ÜZÜCÜ BİR KAZA YAŞANMADAN İKAZIMIZ DİKKATE ALINARAK SİNYALİZASYON IŞIKLARI ONARILDI.1

Lütfen Paylaşın ve Beğenin