Yabancı Öğrencilerden ‘Süt Bıyığı’

Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) eğitim gören yabancı öğrenciler, Karacabey Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan ‘Süt Bıyığı’ kampanyasına destek verdi.

UÜ Karacabey MYO Süt Topluluğu tarafından sütün beslenmedeki önemini anlatmak maksadıyla başlatılan ‘Süt Bıyığı’ kampanyasına bir destek de UÜ Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULUTÖMER) bünyesinde eğitim gören öğrencilerden geldi. ULUTÖMER tarafından organize edilen ‘Süt Bıyığı’ kampanyasında bir araya gelen öğrenciler hep birlikte süt içti.

Öğretim elemanları, süt topluluğu öğrencileri ve ULUTÖMER’de Türkçe öğrenen farklı ülkelerden gençlerin hazır bulunduğu programda konuşan UÜ Meslek Yüksekokulları (MEYOK) Koordinatörü Prof. Dr. MustafaTayar, “Karacabey Meslek Yüksekokulu Süt Topluluğu tarafından başlatılan bu anlamlı kampanyaya her kesimden destek geliyor. Maksadımız sütün beslenmedeki önemini anlatmak, kişi başına düşen süt ve süt ürünleri tüketimini arttırmak. Hep birlikte toplandık ve süt içtik. Kampanyayı düzenleyenlere de destek verenlere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin