YAZICIOĞLU CİNAYETİ ÇÖZÜLÜYOR

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener bugünkü, “Karanlık Büro: C5” başlıklı yazısında şüpheli bir kazada hayatını kaybeden BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nu Cemaat’in ölümünden önce takip ettiğini yazdı.

Cemaat operasyonuyla tutuklanan polisler Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in, yasadışı olarak Emniyet’te “c5” adlı büroyu kurduğunu ifade eden Şener şunları yazdı:

‘C5’ İSİMLİ İLLEGAL BÜRO

“Hrant Dink cinayetinde devlet görevlilerinin ihmal, kusur ve kasıtlarıyla ilgili soruşturma tamamlandı, iddianame yazıldı. Dün basına yansıdı; Hrant Dink cinayeti planlandığı 2006’da Trabzon’da Emniyet Müdürü, öldürüldüğü 2007 yılında da İstihbarat Dairesi Başkanı (İDB) olan Ramazan Akyürek ile aynı dönemlerde C Şube Müdürü olan Ali Fuat Yılmazer’in hakkında ‘kasten öldürme’ iddiasıyla müebbet hapis cezası istendi.

Suçlamanın dayandırıldığı delilerden birisi de Ali Fuat Yılmazer’in Ramazan Akyürek ile işbirliği yaparak 2006 yılı Haziran ayında Ankara’da İstihbarat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yasadışı olarak kurduğu ‘C5’ isimli büro gösteriliyor. Azınlıklar ve sağ terör örgütleriyle ilgilenen İstihbarat Daire Başkanlığı C Bürosu’nda ‘C5’ isimli illegal büro Ramazan Akyürek’in Trabzon’dan İDB Başkanlığı’na atanmasından sonra kuruldu. ‘C5’ isimli şube daha sonra Ergenekon operasyonuna dönüştürülecek ve kısaca ‘Ulusalcılar’ denilen, ‘Milli hassasiyetleri istismar faaliyetleri, aşırı sağ…’ gibi konuları takip için kurulmuş.”

YAZICIOĞLU İLE İLGİLİ 61 BELGE

Nedim Şener, bu yasadışı C5 şubesinde aynı dönemde Hrant Dink cinayeti, Malatya Zirve Yayınevi, Ergenekon yanında BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü ile ilgili belgeler de bulunduğunu belirtti. Bu büroda Dink, ulusalcılar ve Malatya Zirve Yayınevi ile ilgili bulunan belge sayısını aktaran Şener, 2009’da helikopter kazasında ölen Muhsin Yazıcıoğlu’na dikkat çekti. Şener, Yazıcıoğlu hakkında 9 Eylül 2008-23 Mayıs 2012 arasında toplam 61 belge ve raporun bu büroya gönderildiğini belirtti.

“BU KARANLIK BÜRONUN BAŞKA NE İÇİN KULLANILDIĞINI…”

Nedim Şener, Yazıcıoğlu’nun ölümünden önce Cemaat tarafından izlendiğini gösteren bu bilgiye dikkat çektikten sonra şunları yazdı:

“Bu büro 25 Mayıs 2012 tarihinde yasallaştırıldı. C5’in Ergenekon operasyonunun planlandığı illegal bir büro olduğu kesin. Anlamadığım, Dink ve Zirve cinayetleri ile Ergenekon arasında ilişkiyi ortaya çıkarmak için büro kuranların bu iki soruşturmayı neden birleştirmedikleri. Aslında istihbaratçılar hakkındaki iddianame bizi cevap konusunda aydınlatıyor. Neyse bu karanlık büronun başka ne için kullanıldığını yargılama sırasında öğrenebileceğiz.”

Odatv.com

Lütfen Paylaşın ve Beğenin