YENİKÖY’DE 2.nci CARETTA CARETTA

Marmara’da Caretta Caretta….

Marmara Sahilleri’nden avlanmak için açılan balıkçıların ağına Caretta Caretta takıldı. Gördükleri manzara karşısında şaşkına dönen balıkçılar, besleyip sevdikleri kaplumbağayı kısa süre sonra tekrar suya bıraktı.

Karacabey ilçesi Yeniköy’de balıkçı Tanju Dova ve tayfası, balık ağlarına takılan kaplumbağa ile karşılaşınca ne yapacaklarını şaşırdı. Ağların ağır olmasına “bol balık” diye sevinen balıkçılar, ağın toplanmasıyla tekneye çıkan Caretta Caretta ile farklı duygular yaşadı20160115_marmara-da-balikcilari-sok-eden-surpriz-ozel-haber. Tanju Dova ve arkadaşları sevimli Caretta ile bol bol öz çekim yaptılar. Balıkçıların elleriyle beslediği ve sırtındaki izlerinden daha önce de diğer balıkçının ağlarına takıldığı anlaşılan su kaplumbağası yeniden yaşam alanına bırakıldı.

Caretta’nın yaşam alanı olan Akdeniz’de ve Ege’den deniz suyu sıcaklığındaki değişimden dolayı Marmara’ya geldiği sanılıyor.

Daha önceleri de Marmara’da balıkçı ağlarına takılan bir Caretta Caretta fotoğraflanarak  ulusal basında haberleştirmişti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin