YENİKÖY’E OTEL ÖNERİMİZ OLUMLU KARŞILANDI

KARACABEYLİLER YENİKÖY’E OTELDE HEMFİKİR…

Gürel ERGEN

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın eski hastane yerine yap-işlet-devret modeliyle 4 yıldızlı bir otel yapılacağını bildirmesi üzerine, Karacabey Merkezinden önce Yeniköy’ün (Karacabey Boğazı) acilen otele ihtiyaç duyduğu şeklindeki haber ve yorumumuz Karacabey kamuoyunda geniş yankı buldu.A

Önerimizi takdirle karşılayarak, özelimizden ve telefonla arayan çık sayıda Karacabeyli “Akıl için yol birdir. Şehir merkezine  Kimsesiz Bakımevi,  Yeniköy’e  de bir otel yapılmasına ihtiyaç vardır. Gerek yurtiçinden gerek yurtdışından gelen yerli ve yabancı turistler, Yeniköy’ü, Malkara’yı, Karacabey Longozu’nu çok beğenmiş olsalar bile, maalesef gece kalabilecekleri ne bir otel ve ne de bir pansiyon bulamıyorlar” şeklinde konuştular. CKaracabey’in Mobil  Belediye Başkanı Ali Özkan’ın 3 T’sinden biri olan Turizm’de kalkınma otelsiz, konaklamasız olur mu? Longozu gezen bir turist akşam keyifle duşunu ya da sıcak banyosunu alıp, uzanıp dinlenebileceği bir oda isteyecektir. Kendisine ülkesinde  alışkın olduğu bu konforu sunamaz iseniz, göreceği tüm doğal güzelliklere rağmen pek memnun ayrılmayacaktır. Longozu sadece Bursa’nın, DTürkiye’nin değil, dünyanın izlencesine sunmak arzusunu taşıyanlar, öncelikle kalınacak otel gibi lüks mekanları inşa etmek zorundadırlar. O nedenle ivedilikle Yeniköy’e modern bir otel yapılması artık kaçınılmaz olmuştur.

Hele hele, Mobil  Başkan Özkan’ın bugüne kadar gerçekleşmeyen, ancak ileri bir tarihte BUDO’nun Longoz’a turist taşımasının  gerçekleşmesi halinde otele, hatta otellere duyulacak ihtiyacın boyutları daha da artacaktır. Bizden önermesi…Hadi bakalım,  3 T’nin sahiplerine kolay gelsin….

Lütfen Paylaşın ve Beğenin